Alexandra Manly (Team BikeExchange – Jayco) wygrała pierwszy etap wyścigu Internationale LOTTO Thüringen Ladies Tour. 

Pierwszy etap niemieckiego wyścigu dla kobiet liczył niespełna 94 kilometry. Zawodniczki ścigały się na pagórkowatej trasie wokół Hof. Do pokonania miały dwie górskie premie, a ponadto organizatorzy przygotowali dwie lotne premie.

Na liście startowej mieliśmy jedną Polkę, a była to Marta Lach w barwach Ceratizit-WNT Pro Cycling.

Dopiero po 13 kilometrach zawiązała się dwuosobowa ucieczka, w którą zabrały się Jade Teolis (Bepink) i Iris Monticolo (Top Girls Fassa Bortolo). Jednak Francuzka Teolis długo nie utrzymała tempa konkurentki.

Monticolo wypracowała sobie maksymalnie tylko 30 sekund przewagi i została doścignięta jeszcze przed pierwszą lotną premią. Wygrała ją Ruby Roseman-Gannon (Team BikeExchange – Jayco).

Niestety w peletonie doszło do kraksy, w której ucierpiała między innymi Jessica Allen (Team BikeExchange – Jayco). Zawodniczka z Australii musiała wycofać się z rywalizacji.

Podjazd Höhe Alter Kirchweg (3.4km długości; średnie nachylenie 4.9%) bardzo mocno naciągnął peleton, który podzielił się na kilka grup. Premię górską wygrała Debora Silvestri (Top Girls Fassa Bortolo). W czołówce jechało około 20 zawodniczek.

Drugi podjazd Hirschberg (4km długości; średnie nachylenie 3.8%) nie zmienił zbytnio sytuacji, a premię górską wygrała Justine Ghekiere (Plantur-Pura).

Z drugiej grupki skontrowały trzy zawodniczki, a była wśród nich Marta Lach. Ich akcja powiodła się i 20 kilometrów przed metą Polka pojawiła się w czołówce. Po chwili dołączyła do nich kolejna grupka.

Lotną premię w Hof (na linii mety) wygrała Alexandra Manly (Team BikeExchange – Jayco). Po tej premii na atak zdecydowała się Mischa Bredewold (Parkhotel Valkenburg). Młoda Holenderka ambitnie kręciła i na ostatni kilometr wjechała z przewagą kilkunastu sekund!

Mischa Bredewold niestety została doścignięta na…50 metrów przed metą. Najszybsza z grupki okazała się Alexandra Manly (Team BikeExchange – Jayco). To było jej pierwsze zwycięstwo w karierze.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments