Parę dni temu amerykańska firma ogłosiła uszczuplenia w swoich kadrach. Ponad 150 pracowników straciło swoje dotychczasowe zatrudnienie, a jako oficjalny powód podano zawieszenie planu zaprojektowania własnego „inteligentnego” roweru oraz firmowego trenażera. 

W styczniu platforma Zwift opublikowała szczegóły, które dotyczyły ich najnowszego projektu inteligentnych rowerów oraz trenażerów typu direct drive. Zwiększyło to spekulacje, iż premiera sprzętu jest już bardzo blisko.

Mimo tego, rzecznik firmy w ostatniej rozmowie z portalem road.cc poinformował, że wcześniej wspomniany projekt zostaje zawieszony z powodu spadku sprzedaży sprzętu do jazdy na rowerach stacjonarnych, a także ze względu na problemy z zaopatrzeniem materiałowym.

Biorąc pod uwagę obecne otoczenie makroekonomiczne, zdecydowaliśmy się ograniczyć naszą ofertę sprzętową, wstrzymując plany wprowadzenia inteligentnego roweru. W konsekwencji Zwift wdrożył trudne, ale ważne zmiany w organizacji biznesu. Jesteśmy wdzięczni za wkład wszystkich poszkodowanych i zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby ich wesprzeć

-komentował rzecznik Chris Snook

Zobowiązujemy się do zwiększenia rozwoju podstawowej gry Zwift, zwiększenia szybkości wydawania nowych funkcji i uczynienia platformy bardziej dostępną niż kiedykolwiek wcześniej. Jesteśmy głęboko przekonani, że te zmiany pozwolą nam osiągnąć te cele i lepiej wspierać dalszy rozwój naszej działalności abonamentowej. Co więcej, zmiany te pozwolą zachować silną pozycję finansową firmy w tych burzliwych czasach.

-dodawał rzecznik

Wygląda na to, iż w najbliższej przyszłości nie ujrzymy sprzętu wydanego pod egidą marki Zwift. Kto wie, może gdy sytuacja finansowa firmy się ustabilizuje, Amerykanie jeszcze wrócą do tego pomysłu.

Poprzedni artykułZłota Wstęga Kaczawy – Szosowy Klasyk Złotoryja. Niedziela, 22 maja
Następny artykułGiro d’Italia 2022: Biniam Girmay wygrywa 10. etap po szalonej końcówce
Kolarstwem interesuje się ponad połowę swojego życia. Uwielbia wszystko związane z tym zakręconym sportem pisanie, mówienie czy wreszcie samo uprawianie go sprawia mu masę radości. Na szosie trenuje z różnymi skutkami od 6 lat, ścigając się jako junior a obecnie amator.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments