17-letnia aktualna mistrzyni świata juniorów w kolarstwie szosowym i przełajowym Zoe Bäckstedt od 1 sierpnia tego roku będzie ścigała się w barwach drużyny EF Education-TIBCO-SVB jako stażystka. 

Aktualnie Bäckstedt reprezentuje barwy belgijskiej drużyny przełajowej Acrog-Tormans. Jest uznawana za bardzo wszechstronną zawodniczkę, ponieważ odnosi sukcesy w niemal wszystkich kolarskich dyscyplinach. W przełajowym sezonie 2021/2022 wygrała dziesięć wyścigów, włącznie ze zdobyciem mistrzostwa świata i Europy juniorek. Także w poprzednim sezonie zdobyła tytuł mistrzyni świata juniorek na szosie.

W tym roku również idzie jej znakomicie. Zdążyła już wygrać trzy etapy i klasyfikację generalną wyścigu EPZ Omloop van Borsele. Bäckstedt ściga się również na torze. W 2021 roku podczas światowego czempionatu wygrała wyścig indywidualny na dochodzenie, a także zdobyła złoty medal w wyścigu drużynowym na dochodzenie oraz w madisonie.

Zoe Bäckstedt pochodzi z kolarskiej rodziny. Jest córką Magnusa Bäckstedta, etapowego zwycięzcy w Tour de France oraz zwycięzcy Paryż-Roubaix z 2004 roku. Jej matka z kolei, Megan Hughes, ścigała się zarówno na szosie, jak i na torze. W trakcie swojej kariery zdobyła tytuł mistrzyni Wielkiej Brytanii. Natomiast jej starsza siostra Elynor ściga się na poziomie World Tour.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments