fot. Team BikeExchange– Jayco

Dylan Groenewegen (Team BikeExchange  – Jayco) wygrał czwarty etap Tour de HOngrie, pokonując w sprinterskim finiszu Fabio Jakobsena (Quick-Step Alpha Vinyl) i Rudy’ego Barbiera (Israel – Premier Tech).

Zawodnicy ścigający się w Tour de Hongrie rywalizowali dziś na pagórkowatej trasie ze startem i metą w Kazincbarcice. Organizatorzy zaplanowali na dziś trzy lotne i trzy górskie premie, które ulokowali na podjazdach w Farkaslyuk (3,1 km; 5,7%) i Tardonie (900 m; 6,3%; x2).

W dzisiejszej ucieczce dnia znalazło się czterech kolarzy: lider klasyfikacji górskiej – Aaron Van Poucke (Sport Vlaanderen – Baloise), Emil Dima (Giotti Victoria Savini Due), Toon Vandebosch (Alpecin-Fenix) i Josu Etxeberria (Caja Rural – Seguros RGA). Podobnie jak na poprzednich etapach, peleton, na czele którego jechali głównie kolarze Quick-Step Alpha Vinyl, trzymał ucieczkę na krótkiej smyczy i utrzymywał jej przewagę na poziomie 1,5 minuty.

Uciekinierzy walczyli o punkty na wszystkich lotnych finiszach, a także na górskich premiach. W płaskich sprintach najszybszy był Toon Vandebosch, natomiast główną pulę punktów do klasyfikacji górskiej zdobywał Aaron Van Poucke. Ucieczka została doścignięta tuż po finałowej premii, za sprawą wysokiego tempa narzuconego przez ekipę Movistar Team. Niedługo później wielu zawodników, w tym: Nils Politt (BORA-hansgrohe), Yevgeniy Fedorov (Astana Qazaqstan Team) czy Kamil Gradek (Bahrain – Victorious), próbowało odskoczyć od peletonu, ale wszystkie próby były szybko kasowane przez Tima Declercqa (Quick-Step Alpha Vinyl).

Na 10 kilometrów przed metą zaatakował Kristijan Hocevar (Adria Mobil) i został chwilowo odpuszczony, ale gdy na czele peletonu pojawiły się sprinterskie pociągi, narzucające bardzo wysokie tempo, wrócił do grupy. W krętej końcówce najlepiej poradziła sobie ekipa Quick-Step Alpha Vinyl, która rozciągnęła peleton. Najszybszy w sprincie był jednak Dylan Groenewegen (Team BikeExchange – Jayco), który o kilka długości roweru pokonał Fabio Jakobsena (Quick-Step Alpha Vinyl). Podium uzupełnił Rudy Barbier (Israel – Premier Tech). Holender z ekipy Patricka Lefevere’a utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Wyniki czwartego etapu Tour de Hongrie 2022:

Poprzedni artykułGiro d’Italia 2022: Thomas De Gendt najlepszym uciekinierem
Następny artykułItzulia Women 2022: Demi Vollering po raz drugi
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments