Na drodze po prestiżowy triumf w Wyścigu Trzech Lilii staną długie proste, niespodziewane podmuchy wiatry i słynny w całej centralnej Polsce Mur de Kwas. Skierniewicki wyścig pod auspicjami Cezarego Zamany odbędzie się w niedzielę 15 maja.

Dzięki udanej współpracy kolarskiego mistrza Cezarego Zamany ze skierniewickim samorządem, to Miasto Kwiatów, Owoców i Warzyw na stałe wpisało się w kalendarz szosowych wyścigów organizowanych w Polsce. Nie inaczej będzie w tym roku. W majową niedzielę pod bramą Miejskiego Parku spodziewać się można tłumu kolarek i kolarzy, spragnionych sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie.

Na najwyższym poziomie będzie też tętno ścigających się w peletonie. Sprzyjać będą temu długie proste, premiujące dynamicznych harcowników i sprinterów, gotowych do rozerwania grupy siłą swoich mięśni. Ale wszystkim przyjdzie zmierzyć się z najpoważniejszym wyzwaniem, śniącym się zapewne niejednemu kolarzowi i wywołującym niemałe skurcze mięśni – czyli sławetnym Mur de Kwas. To długi, wydawać by się mogło, że niekończący się podjazd. Mimo że wygląda niepozornie, to jest w stanie zakwasić organizm nawet najbardziej zaprawionych kolarzy.

„Wyścig Trzech Lilii wyróżnia się wspaniałą dramaturgią, jakiej pozazdrościć mogą mu inne szosowe zawody. Startujemy spod bram Parku Miejskiego, jedziemy przez Skierniewice w asyście policjantów, po czym trafiamy na wymagające trasy. Tam trzeba nieustannie pilnować rywali, starać się im wyrwać chociaż sekundę lub dwie, nie stracić koncentracji i bezustannie motywować swoje ciało do wysiłku. A i tak wszystko rozstrzyga się zazwyczaj na ostatnich metrach, gdzie najsilniejsi kolarze walczą o długość szprychy”

– opowiada Cezary Zamana, dyrektor sportowy Wyścigu Trzech Lilii.

Swoich sił będzie można spróbować na jednym z dwóch dystansów. Ten bardziej wymagający to Pro, liczący 94 kilometry. Krótsza alternatywa to Fit o długości 54 kilometrów.

Będzie jeszcze trzeci dystans – ten przygotowany dla najmłodszych rowerzystów. W Parku Miejskim zorganizowane zostaną darmowe zawody dla dzieci do szóstego roku życia. By wziąć w nich udział, wystarczy zapisać się w Biurze Zawodów oraz wyposażyć młodego sportowca w obowiązkowy kask.

Współorganizatorem Wyścigu Trzech Lilii jest Prezydent Skierniewic, Krzysztof Jażdżyk.

Wszystkie informacje o Wyścigu Trzech Lilii, a także panel z zapisami on-line, znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej www.tour.zamanagroup.pl

WYŚCIG TRZECH LILII

Program zawodów – niedziela 15 maja:

  • godz. 9.00 otwarcie Biura zawodów
  • godz. 11.00 start dystansu Pro 98 km
  • godz. 11.05 start dystansu Fit 58 km
  • godz. 11.20 otwarcie wyścigów na rowerkach biegowych i tradycyjnych
  • godz. 12.20 finisz pierwszych zawodników z dystansu Fit
  • godz. 13.15 przyjazd pierwszych zawodników z dystansu Pro
  • godz. 13.30 dekoracja dystans Fit
  • godz. 13.50 dekoracja dystansu Pro
  • godz. 14.10 zakończenie imprezy
Poprzedni artykułAdrian Kurek trenerem reprezentacji Kuwejtu
Następny artykułGóra wiatrów – zapowiedź 4. etapu Giro d’Italia 2022
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments