Niewątpliwym wydarzeniem zbliżającego się weekendu będzie wyścig dla kolarskich amatorów i mastersów – Majka UCI Gran Fondo. W imprezie czynny udział zapowiedział ambasador i współorganizator – Rafał Majka. Dwukrotny zwycięzca klasyfikacji górskiej Tour de France, zawodnik zawodowej drużyny UAE Team Emirates będzie obecny zarówno na starcie sobotniej (7 maja) jazdy indywidualnej na czas jak i w niedzielę (8 maja), podczas wyścigów szosowych. Obecność tak wybitnego sportowca na starcie oraz na trasie wyścigu będzie dla wielu uczestników niezwykłym doświadczeniem i okazją do podpatrzenia jednego z najlepszych „szosowych górali” zawodowego peletonu.

UCI Granfondo World Series to seria wyścigów organizowanych od niemal dekady w różnych zakątkach świata. W 2022 roku zaplanowano 24 imprezy, które zawitają m.in. w Finlandii, Australii, Francji, Hiszpanii, USA, Szwajcarii, Kanadzie czy w Polsce.

Majka Gran Fondo to wyścigi szosowe dedykowane rowerzystom amatorom i kolarzom w różnym wieku, na różnym poziomie sportowym. To jedyna taka impreza w Polsce wchodząca w skład prestiżowej serii wyścigów organizowanych pod auspicjami Międzynarodowej Unii Kolarskiej.

Plan zawodów

• 07.05.2022 – jazda indywidualna na czas – 20 km, start pierwszego zawodnika, godz. 15:30, baza zawodów – Dobczyce
• 08.05.2022 – wyścigi szosowe (dystanse 105, 72 i 30 km), starty poszczególnych wyścigów od godz. 10:00, baza zawodów – Myślenice

Race Book – https://majkagranfondo.com/filetemp/f6t296vtbn4r1xq2n5znp0ra1jyr5sas/
Więcej informacji – www.MajkaGranFondo.com

Majka Gran Fondo

Poprzedni artykułGiro d’Italia 2022: Plan transmisji telewizyjnych
Następny artykułFilippo Fiorelli o magii Giro d’Italia: „Na ulicy można było znaleźć wszystkich, od rzeźnika po stolarza”
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments