Agnieszka Skalniak-Sójka (ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław) wygrała wyścig Gracia – Orlová triumfując na ostatnim etapie!

Ostatni etap wyścigu w Czechach rozgrywany był na rundach wokół miejscowości Orlová. Panie miały łącznie do przejechania niespełna 102 kilometry. Po drodze czekały na nie trzy lotne premie.

Na pierwszej lotnej premii o sekundy walczyły zawodniczki, które rywalizują o końcowy triumf. Wygrała Agnieszka Skalniak-Sójka (ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław), a druga była Jenny Rissveds (reprezentacja Szwecji). Polka powiększyła swoją przewagę w „generalce” do 16 sekund.

Dość dziwnie jechała reprezentacja Szwecji, która nie chciała puścić żadnego odjazdu. Na drugiej lotnej premii ponownie wygrała Agnieszka Skalniak-Sójka, a druga była jej koleżanka z ekipy, Dominika Włodarczyk.

Po tej premii zawiązał się odjazd, w który zabrały się Jenny Rissveds i Julia Borgström. Szybko odpowiedziały na to Agnieszka Skalniak-Sójka i Dominika Włodarczyk, które pojechały wraz ze Szwedkami. Czwórka dość szybko wypracowała sobie minutę przewagi, ale z tyłu mocno pracowała reprezentacja Belgii.

Po kilku kilometrach na czele został tylko Skalniak-Sójka i Rissveds.

Szwedka kilka razy atakowała Polkę, ale nasza zawodniczka nie dawała się zgubić. Dwie rundy przed końcem zostały one doścignięte przez peleton.

Kilka kilometrów przed metą zaatakowała Justine Ghekiere (reprezentacja Belgii), za którą pojechała Katarzyna Wilkos (ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław). Ta dwója dość szybko została doścignięta.

O etapowym zwycięstwie zadecydował finisz z peletonu. Najszybsza okazała się po raz kolejny Agnieszka Skalniak-Sójka (ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław), która triumfowała także w klasyfikacji generalnej wyścigu!

Druga finiszowała Karolina Karasiewicz (TKK Pacific Nestle Fitness).

Powtórzyła tym samym sukces swojej trenerki, Pauliny Brzeźnej – Bentkowskiej.

Poprzedni artykułMarceli Bogusławski: „Mogło być lepiej, ale taki jest sport”
Następny artykułTour of Hellas 2022: Gate z wyścigiem, Toudal z etapem
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments