fot. Peter Sagan / oficjalne konto na Twitterze

Na początku tego sezonu Peter Sagan nie mógł odnaleźć odpowiedniej fizycznej i fizjologicznej kondycji, w związku z tym przeszedł szereg badań sprawdzających. Po ich przeprowadzeniu lekarze dali mu zielone światło do stopniowego wznowienia treningów. 

Na początku roku Peter Sagan po raz kolejny zakaził się koronawirusem, co zaburzyło jego przygotowania do sezonu, a także mogło negatywnie wpłynąć na stan zdrowia i formę. Na szczęście jednak według badań wszystko jest w porządku i trzykrotny mistrz świata może wrócić na rower.

W piątek drużyna TotalEnergies potwierdziła, że Sagan od 12 maja do 5 czerwca będzie przebywał na zgrupowaniu w Utah, w Stanach Zjednoczonych. Następnie wystartuje w Tour de Suisse, a potem w Tour de France.

– Bardzo się cieszę, że mogę wznowić treningi. Chciałbym podziękować drużynie TotalEnergies, która nigdy nie przestała mnie wspierać podczas tego skomplikowanego czasu. Jestem wdzięczny zwłaszcza Jeanowi-René Bernaudeau, Louisowi Noisette [lekarzowi drużyny] oraz mojemu trenerowi Jensowi van Beylenowi

– powiedział Peter Sagan.

Peter Sagan zanotował jak dotychczas w tym sezonie tylko dwa miejsca w pierwszej dziesiątce – był czwarty na drugim etapie Tirreno-Adriatico oraz piąty w Mediolan-Turyn. Nie wystartował między innymi w Paryż-Roubaix oraz Ronde van Vlaanderen.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments