fot. Movistar Team

Drużyna Movistar poinformowała, że liderka kobiecego składu Annemiek Van Vleuten złamała nadgarstek w kraksie podczas treningu. W czwartek wieczorem została poddana operacji w szpitalu w Arnhem. 

Do upadku doszło podczas czwartkowego treningu Annemiek Van Vleuten. Jeszcze tego samego wieczoru została zoperowana w szpitalu Rijnstate w Arnhem w jej rodzinnej Holandii.

Operacja przebiegła zgodnie z planem, ale jej plany startowe dotyczące Giro d’Italia oraz Tour de France stanęły pod znakiem zapytania. Van Vleuten nie wystartuje również w najbliższych wyścigach, które miała w swoim kalendarzu – klasykach w Nawarze, kobiecej edycji wyścigu Itzulia Basque Country oraz Vuelta a Burgos.

– Kierownictwo drużyny Movistar stawia zdrowie Annemiek ponad wszystkie inne cele sportowe. Nie wywieramy na niej żadnej presji w kontekście powrotu do ścigania. Drużyna wraz z zawodniczką chce podziękować lekarzom ze szpitala w Rijnstate za przeprowadzenie operacji nadgarstka jeszcze w tym samym dniu. Pozwoli to naszej zawodniczce szybciej wrócić do zdrowia

– napisała drużyna Movistar w oficjalnym oświadczeniu prasowym.

Przypomnijmy, że Annemiek Van Vleuten wygrała dla drużyny Movistar wyścig monumentalny – Liège-Bastogne-Liège. Wcześniej odniosła zwycięstwa w Volta a la Comunitat Valenciana oraz Omloop Het Nieuwsblad.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments