Patrick Bevin (Israel – Premier Tech) został zwycięzcą klasyfikacji generalnej Tour of Türkiye. Ostatni etap odwołano przez fatalne warunki atmosferyczne.

Ostatni etap Presidential Cycling Tour of Türkiye rozpoczynał się i kończył w Stambule. Kolarze mieli do przejechania prawie 138 kilometrów. Jednak nie była to typowa dla tego wyścigu rozgrywka, ponieważ meta usytuowana była na 800-metrowej ściance o średnim nachyleniu 7,4 %.

W ciągu ostatniego etapu kolarze przejechali niespełna 40 kilometrów. Wobec fatalnych warunków atmosferycznych (mocno padający deszcz) organizatorzy postanowili odwołać dzisiejszy etap.

Zwycięzcą klasyfikacji generalnej został Patrick Bevin (Israel – Premier Tech). Klasyfikację górską wygrał Noah Granigan (Wildlife Generation Pro Cyclin), a punktową Jasper Philipsen (Alpecin-Fenix).

Poprzedni artykułParyż-Roubaix 2022: Kto może zaskoczyć?
Następny artykułKolarski weekend na Mazowszu zarówno dla zawodowców, jak i amatorów, już pod koniec kwietnia!