bahrain victorious roubaix recon
Team Bahrain Victorious

Słońce, wysoka jak na ten okres temperatura powietrza i doskonały stan techniczny sektorów bruku – takie warunki towarzyszyły rekonesansowi, jakiego uczestnicy nadchodzącej 119. edycji Paryż-Roubaix dokonywali w czwartek i piątek. Zobacz, jak bawili się Michał Kwiatkowski, Mathieu van der Poel, Wout van Aert, Kasper Asgreen, Matej Mohoric i inni bohaterowie nadchodzących zmagań.

Chociaż występ w tegorocznym Piekle Północy nie mieścił się w pierwotnych planach Michała Kwiatkowskiego (INEOS Grenadiers), ponowne spotkanie z jego brukowanymi odcinkami najwyraźniej tchnęło w Polaka radość i optymizm.

Na papierze liderem brytyjskiej ekipy podczas niedzielnej rywalizacji będzie Filippo Ganna.

Szukająca dużego triumfu ekipa Quick-Step Alpha Vinyl stawia na Kaspera Asgreena oraz kolarzy, którzy w przeszłości wielokrotnie meldowali się w czołowej dziesiątce Paryż-Roubaix: Yvesa Lampaerta, Zdenka Stybara i Floriana Senechala.

Alpecin-Fenix niemal na pewno postawi wszystko na jedną kartę, ale tym razem Mathieu van der Poel będzie mógł liczyć na wsparcie mocnego zespołu z Silvanem Dillierem, Guillaume Van Keirsbulckiem, Giannim Vermeerschem i Julienem Vermote.

Gotowy na każdy scenariusz Matej Mohoric ćwiczył sprinty na welodromie w Roubaix. Pod nieobecność ubiegłorocznego zwycięzcy, to na nim ciążyć będzie presja związana z przewodzeniem składowi Bahrain Victorious.

Wracający po chorobie Wout van Aert ze wszystkich sił stara się sugerować, że to nie on będzie w niedzielę liderem Jumbo-Visma. Czy jednak można mu wierzyć?

Za sprawą świetnie dysponowanego Stefana Künga, spore szanse na podbój bruków Piekła Północy ma również Groupama-FDJ.

 

119. edycja wyścigu Paryż-Roubaix zostanie rozegrana w niedzielę, 17 kwietnia.

Poprzedni artykułClassic Grand Besancon 2022: Jesus Herrada zwycięski
Następny artykułParyż-Roubaix 2022: Wypowiedzi przed wyścigiem kobiet
Z wykształcenia geograf i klimatolog. Przed dołączeniem do zespołu naszosie.pl związana była z CyclingQuotes, gdzie nabawiła się duńskiego akcentu. Kocha Pink Floydów, szare skandynawskie poranki i swoje boksery. Na Twitterze jest znacznie zabawniejsza. Ulubione wyścigi: Ronde van Vlaanderen i Giro d’Italia.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments