Jumbo-Visma koszulka Tour de France 2022
Team Jumbo-Visma

Podczas największego wyścigu etapowego kolarskiego kalendarza, kolor żółty zarezerwowany jest wyłącznie dla lidera klasyfikacji generalnej. Właśnie dlatego drużyna Jumbo-Visma kolejny raz stanęła przed wyzwaniem i szansą zaprojektowania limitowanej koszulki na Tour de France, którą zaprezentowała w czwartek rano. W 2022 roku jej design nawiązuje do dziedzictwa Królestwa Niderlandów, wyrażanego pociągnięciami pędzla największych mistrzów malarstwa z tego kraju.

Pragnienie zbliżenia się do ideału, zamiłowanie do najmniejszych detali i bazowanie na charakterystycznej palecie barw to cechy, które łączą style Vermeera, Rembrandta i Van Gogha. Dążenie do perfekcji jest również bardzo bliskie filozofii wyznawanej przez ekipę Jumbo-Visma, dlatego hołd swojemu holenderskiemu dziedzictwu postanowiła ona oddać, wykorzystując w projekcie największe dzieła trójki mistrzów.

„The Masterpiece”, czyli „dzieło sztuki”, to wyprodukowana przez firmę AGU limitowana edycja teamowej koszulki Jumbo-Visma, którą zawodniczki i zawodnicy tej ekipy nosić będą podczas wyścigów Tour de France 2022 i Tour de Femmes 2022. Została ona stworzona przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji, która pomogła w uwypukleniu unikalnego stylu każdego z trzech artystów i połączeniu ich w jeden, przejmujący obraz.

Charakterystyczne pociągnięcia pędzla i zastosowana paleta barw sprawiają, że z projektu bije to samo przytłumione światło, które w zachwycające sposób rozświetlało obrazy Vermeera i Rembrandta.

W ubiegłym roku po raz pierwszy wspólnie z AGU zaprojektowaliśmy limitowaną edycję koszulki na Tour de France. Wtedy umożliwiliśmy naszym fanom zostanie częścią naszej podróży, pozwalając im zamieścić swoje imiona na oficjalnej koszulce. Było to dla nas inspiracją, by w tym roku pójść o krok dalej. To ekscytujące, że przy zastosowaniu innowacyjnych metod udało nam się stworzyć projekt inspirowany trzema niderlandzkimi mistrzami. Jest on idealnym połączeniem naszego dziedzictwa i przyszłych planów,

– powiedział Richard Plugge, menedżer Jumbo-Visma.

Limitowaną koszulkę Jumbo-Visma na Tour de France i Tour de Femmes 2022 można zamówić od 14 do 25 kwietnia na stworzonej w tym celu stronie:

themasterpiece.teamjumbovisma.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments