Fot. Trek

Świadomość ekologiczna jest już nie tylko hipsterską alternatywą, ale światowym trendem. Coraz więcej producentów stawia sobie za cel zmniejszenie swojego śladu węglowego, oraz ilości odpadów produkcyjnych. Choć często wiąże się to ze wzrostem kosztów, to ma potencjał do zwiększenia atrakcyjności u konsumentów podzielających tą postawę. Do grona takich producentów dołączyła amerykańska firma Trek, której nowa kolekcja odzieży kolarskiej ma być przede wszystkim przyjazna środowisku. Ale to nie jedyna jej zaleta.

Zgodnie z deklaracjami producenta wykorzystanie materiałów z odzysku / recyklingu w przypadku jednej pary spodenek kolarskich zapobiega wytworzeniu 173 gram odpadów, które w przeciwnym razie trafiłyby na wysypisko. Wziąwszy pod uwagę ilość wyprodukowanej odzieży z nowej linii przekłada się to 36 ton odpadów mniej. Czy to oznacza, że nowa odzież produkowana jest ze starych tkanin? Nie. Produkowana jest z plastikowych butelek. Nie przecierajcie oczu. Tak, z plastikowych butelek. Butelki są najpierw przerabiane na małe grudki, na następnie na włókna, z których powstają tkaniny. Co więcej, Trek zmniejszył też ilość odpadów produkcyjnych i materiałów wykorzystanych do opakowania odzieży, a zastosowane rozwiązania mogą zostać poddane recyklingowi.

Troska o środowisko naturalne to jedno, ale nowa kolekcja szosowej odzieży kolarskiej amerykańskiego producenta przede wszystkim wchodzi na wyższy poziom jakości i dlatego nie jest sygnowana marką Bontrager, a Trek.

Kolekcja odzieży szosowej składa się z czterech linii, począwszy przez najwyższą RSL, przez Velocis, Circuit, aż po podstawową Solstice. Dwie najwyższe linie cechują się obcisłym dopasowaniem, oraz najwyższym poziomem komfortu. Włoskie wkładki, kompresja i stylowa stonowana kolorystyka to ich najmocniejsze strony.

Linia Circuit jest nieco luźniejsza, wykończona w stylu retro.

Podstawowa linia Solstice także wykonana jest z bardzo dobrych materiałów i technologii, jednak jest najluźniejsza ze wszystkich.

Nowa kolekcja szosowej odzieży kolarskiej Trek dostępna jest w najlepszych sklepach rowerowych w całej Polsce.

Więcej na: www.trekbikes.com

Poprzedni artykułCotygodniowy Quiz Kolarski#47
Następny artykułZabłąkana strzała – zapowiedź Brabantse Pijl 2022
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments