fot. Team BikeExchange-Jayco

Zwycięstwem Kadena Grovesa (Team BikeExchange – Jayco) zakończył się drugi etap 57. Presidential Cycling Tour of Türkiye. W sprinterskim pojedynku Australijczyk pokonał Jaspera Philipsena i Sama Bennetta, a od Caleba Ewana przejął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Drugi etap tureckiej etapówki prowadził z Selçuk do Alaçatı i liczył sobie niespełna 160km. Po drodze do pokonania była tylko jedna górska premia, a wszystko zapowiadało się na to, że odcinek zakończy się sprinterskim pojedynkiem.

Profil wysokości

Ucieczkę dnia utworzyło ośmiu kolarzy, a byli to Julian Lino (Bike Aid), Nícolas Sessler (Global 6 Cycling), Noah Granigan (Wildlife Generation), Ángel Fuentes (Burgos-BH), Jon Barrenetxea (Caja Rural), Cristian Raileanu (Sakarya BB Pro Team), Peio Goikoetxea (Euskaltel – Euskadi) oraz Oleksandr Prevar (Spor Toto Cycling Team).

Na lotnej premii najszybszy był pochodzący z Kraju Basków Peio Goikoetxea, z kolei Amerykanin Noah Granigan wygrał finisz do klasyfikacji tureckich skarbów. Także jego łupem padła górska premia, po której zakończyła się przygoda uciekinierów przed peletonem. W międzyczasie w wyniku kraks z wyścigu wycofali się dwaj sprinterzy – Nacer Bouhanni (Team Arkéa Samsic) i Manuel Peñalver (Burgos-BH).

25km przed metą doszło do akcji na rantach, a peleton podzielił się na kilka części. Wszystko się jednak po chwili zjechało i zawodnicy zaczęli powoli przygotowywać się do finiszu z dużej grupy. Niestety jeszcze przed strefą ochronną doszło do wypadku w peletonie, w wyniku którego duże straty poniósł przymierzany do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Nairo Quintana (Team Arkéa Samsic). Ogromny pech Kolumbijczyka.

W finale perfekcyjne rozprowadzenie miał Kaden Groves, którego koledzy z Team BikeExchange-Jayco zrobili wszystko, by to właśnie ich sprinter wygrał. Tak też się stało, a 23-latek na finiszu ograł m.in. Jaspera Philipsena (Alpecin-Fenix) oraz Sama Bennetta (BORA-hansgrohe).

Wyniki 2. etapu Presidential Cycling Tour of Türkiye:

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments