fot. Toruński Klub Kolarski Pacific - Nestlé Fitness Cycling Team

Równolegle z zmaganiami w Sobótce trwała także pierwsza edycja tegorocznego Pucharu Polski. Lubuskie Warte Zachodu gościło kategorie wiekowe od żaka po elitę kobiet.

W sobotę w Zielonej Górze rozegrana została jazda indywidualna na czas. Wystartowało ledwie 14 zawodniczek, a całą czołówkę zdominowały zawodniczki TKK Pacific Nestle Toruń – wygrała Karolina Karasiewicz, druga była Patrycja Lorkowska, a podium uzupełniła Natalia Krzeźlak. Pełne wyniki.

W pozostałych kategoriach było już ciekawiej z frekwencją. W juniorze wygrał Konrad Waliniak (KTLC Konin), startowało w sumie 42 kolarzy (wyniki). Idąc dalej mamy juniorki, w których triumfowała Anna Długaś (LARK Ziemia Darłowska), przed Mają Tracką i Katarzyną Stelmach (pełne wyniki). W juniorze młodszym wygrywali Adam Bronatowski (WMKS Olsztyn, wyniki) i Milana Ushakova (Boras Lewart Team Lubartów, wyniki), w młodzikach po zwycięstwa sięgnęli Natan Kiełbaska (UKS Centrum Nowa Ruda, wyniki) i Antonina Kawalec (Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów, wyniki), a wśród żaków świętować mogli Natalia Piróg i Mikołaj Klaczkowski (wyniki).

W niedzielę z kolei odbyły się wyścigi ze startu wspólnego. Tu w elicie pań wygrała Katarzyna Wilkos z Atom Deweloper Pościellux.pl Wrocław, której wyższość w sprincie po pokonaniu 73km musiała uznać Karolina Karasiewicz (TKK Pacific Nestle Toruń) i Agata Flis (pełne wyniki).

Juniorzy rywalizowali na dystansie o okrążenie dłuższym, a po 97km sprint z dużego peletonu wygrał Łukasz Juszczak (UKS Koźminianka Koźminek). Drugi był Franciszek Kaczorowski (UKS Copernicus Toruń CCC), a trzecie miejsce zajął Daniil Yakovlev (Boras Lewart Team Lubartów). Pełne wyniki.

Najlepszą juniorką okazała się być Maja Tracka (ALKS Stal Grudziądz, wyniki), w juniorze młodszym wygrywali Marceli Pera (KTK Kalisz, wyniki) i Urszula Sipko (ALKS Stal Grudziądz, wyniki), wśród młodzików zwyciężyli Michał Sołtys (KS Deichmann SKSM Mat Sobótka, wyniki) i Agata Sekta (UKS Avatar, wyniki), zaś w żakach świętowali Stanisław Wrona (wyniki) i Nicole Kurek (wyniki).

Poprzedni artykułCaleb Ewan: „Tour of Turkey to wyścig, który naprawdę kocham”
Następny artykułTour of Türkiye 2022: Kaden Groves triumfuje w Alaçatı
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments