fot. Voster ATS Team/Szymon Gruchalski

Cztery wymagające etapy w mocnej stawce – tak zapowiada się ściganie w Circuit des Ardennes International (UCI 2.2). Na starcie nie zabraknie zespołu Voster ATS Team.

Rywalizacja na północy Francji potrwa od 6 do 9 kwietnia. Z ubiegłorocznej edycji ekipa Mariusza Witeckiego i Krzysztofa Parmy wróciła ze zwycięstwem etapowym, po które sięgnął Patryk Stosz. Oprócz najszybszego z biało-zielonych, w składzie na ten wyścig jest również mistrz Polski – Maciej Paterski, dobrze radzący sobie w cięższym terenie: Paweł Cieślik, Szymon Rekita i Artur Sowiński oraz wspomagający ich Jakub Murias.

– Czeka nas ściganie w silnej obsadzie, na starcie stanie 27 drużyn. Ciężki teren, długie etapy, wąskie drogi i ardeńskie podjazdy, a do tego nie najlepsze prognozy pogodowe. Spodziewamy się, że wszystkie te czynniki sprawią, że wyścig będzie rozgrywany w wysokim tempie i będzie naprawdę wymagający. Jesteśmy jednak przed startem pełni optymizmu i przyjechaliśmy z nastawieniem na walkę

– komentuje dyrektor sportowy, Mariusz Witecki.

W sobotę, 9 kwietnia, pozostała część ekipy stanie również na starcie przesuniętego w czasie wyścigu „Ślężański Mnich”, otwierającego ściganie na polskich szosach.

Skład Voster ATS Team na Circuit des Ardennes International:
Maciej Paterski, Paweł Cieślik, Jakub Murias, Szymon Rekita, Artur Sowiński, Patryk Stosz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments