fot. Tour of Thailand

Marceli Bogusławski (HRE Mazowsze Serce Polski) triumfował na trasie 1. etapu wyścigu kolarskiego Tour of Thailand (2.1). To nie tylko pierwsze zawodowe zwycięstwo dla Bogusławskiego, ale także pierwszy polski triumf tej rangi w sezonie 2022. 

Pierwszy etap liczył 157 kilometrów i wiódł wokół miejscowości Mukdahan. Na 51 kilometrze została rozegrana premia lotna, którą wygrał Alan Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski) zdobywając trzy sekundy bonifikaty. Następnie zawiązała się 3-osobowa ucieczka, która została doścignięta na 5 kilometrów przed metą.

W rzęsistym deszczu o zwycięstwo etapowe rywalizował cały peleton, w którym inicjatywę przejęła mazowiecka formacja. Podopieczni Dariusza Banaszka ułożyli “sprinterski pociąg”, który wyprowadził Bogusławskiego na idealną pozycję. 24-latek triumfował ze sporą przewagą, a na 5. pozycji zmagania ukończył jego klubowy kolega – Alan Banaszek.

Jestem bardzo szczęśliwy, jest to moje pierwsze zawodowe zwycięstwo, które zakończyło się finiszem z peletonu. Na odprawie Szef jasno sprecyzował, że jeżeli przyjdzie cała grupa drużyna pojedzie dziś na mnie. Chciałbym bardzo podziękować kolegom z HRE Mazowsze Serce Polski, bo to co dziś zrobili dla mnie było niesamowite – takiego rozprowadzenia jako kolarz nigdy nie miałem. Dziękuję jeszcze raz chłopaki!

– komentował po mecie Bogusławski.

Wyścig dookoła Tajlandii posiada kategorię UCI 2.1 – ostatnie zwycięstwo w wyścigu tej rangi polski kolarz odniósł w sierpniu ubiegłego roku, wtedy w klasyfikacji generalnej Turul Romaniei wygrał Jakub Kaczmarek (HRE Mazowsze Serce Polski), który dziś pracował na sukces Bogusławskiego.

Przed kolarzami jeszcze pięć etapów.

Poprzedni artykułRonde van Vlaanderen 2022 bez Michała Kwiatkowskiego
Następny artykułLe Triptyque des Monts et Châteaux 2022: Lorenzo Milesi wygrał pierwszy etap
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments