fot. Szymon Gruchalski / ORLEN Wyścig Narodów

Plaga problemów polskich wyścigów trwa w najlepsze. W kalendarzu Polskiego Związku Kolarskiego pojawiła się aktualizacja mówiąca o tym, że trwa oczekiwanie na zgodę Międzynarodowej Unii Kolarskiej na zmianę terminu ORLEN Wyścig Narodów / ORLEN Nations Grand Prix. Ten zamiast na koniec maja miałby się odbyć we wrześniu.

Dwuetapowe zmagania dla orlików należące do Pucharu Narodów zaplanowane były pierwotnie na bliźniaczy do zeszłorocznego termin 28-29.05.2022 roku. W kalendarzu PZKol pojawiła się jednak aktualizacja stanowiąca „Orlen Nations Grand Prix 2.2 Ncup przesunięty na 10-11.09.2022 (czekamy na zgodę UCI)”.

Póki co nie znajdziemy żadnych informacji na temat tej zmiany ani na stronie organizatora, ani w social mediach wyścigu. Jak się jednak nieoficjalnie dowiedzieliśmy to właśnie przełożenie na wrzesień jest najbardziej prawdopodobnym scenariuszem czekającym ORLEN Wyścig Narodów, zaś samo odbycie się imprezy pozostaje niezagrożone. Tym samym pozostaje czekać aż do Nicolasa Prodhomme’a, Olava Kooija i Marijna van den Berga dołączy kolejny wielki talent na liście zwycięzców.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Reko
Reko

Ktoś wie co to za plaga…Grody, większość młodzieżowych ,a teraz ten. Covid, wojna czy co?