Kolejny świetny występ w Belgii zaliczyli polscy juniorzy. W wyścigu UCI kategorii 1.1 Guido Reybrouck Classic drugie miejsce zajął Hubert Grygowski z Copernicus CCC Team, a czwarty był Marek Kapela jadący w reprezentacyjnych barwach. Wygrał Belg Vlad Van Mechelen.

Zawodnicy do lat 18 ścigali się na liczącej 121,5km trasie wokół miasta Damme. W przeszłości tą imprezę wygrywali m.in. Jasper Philipsen i Remco Evenepoel, zatem na starcie stanęła śmietanka juniorów z całej Europy, a wśród nich 12 Polaków.

Do pokonania były praktycznie płaskie, acz kręte rundy, a na każdej z nich na kolarzy czekały sektory brukowane. O wygraną powalczyła 13-osobowa grupa zawodników, z której najlepiej zafiniszował Vlad Van Mechelen (Cannibal Team). Drugi był nasz Hubert Grygowski (Copernicus CCC Team), a podium uzupełnił klubowy kolega zwycięzcy – Frank Aron Ragilo. Na czwartej pozycji uplasował się kolejny z Polaków – Marek Kapela.