fot. Tour of Thailand

Dość egzotyczna wycieczka czeka zawodników polskiej grupy HRE Mazowsze Serce Polski. Drużyna Dariusza Banaszka otrzymała zaproszenie na The Princess Maha Chakri Sirindhorns Cup Tour of Thailand.

Wyścig w Tajlandii to od lat impreza kategorii 2.1, a na starcie dochodzi tam do dość ciekawego starcia między miejscowymi zawodnikami a europejskimi drużynami. Rok temu prawdziwe żniwo mieli tam kolarze niemieckiego Bike Aid – wygrali oni aż 5 z 6 etapów i zgromadzili w sumie przeszło 200 punktów UCI – ogromną liczbę jak na ranking drużyn kontynentalnych, ale jednocześnie oczka nie dające nic, bowiem impreza ta zagubiła się gdzieś Międzynarodowej Unii Kolarskiej – edycja z 2021 roku została przeniesiona na grudzień, czyli de facto sezon 2022 zdaniem UCI, więc ostatecznie nie zaliczono jej do rankingu żadnego z nich.

Wracając jednak do ścigania w Tajlandii w 2022 roku – impreza ta, choć egzotyczna dla europejskiego widza, zorganizowana jest w prawdziwą pompą, a kolarze z pewnością będą mogli świetnie spędzić czas. Transmisja od startu do mety pozwoli nam, widzom, śledzić zmagania mazowieckiej ekipy, a kategoria 2.1 sprawia, że łupem będą mogły paść nie tylko cenne punkty UCI, ale i zawodowe zwycięstwa. The Princess Maha Chakri Sirindhorn’s Cup Tour of Thailand 2022 zaczyna się 1 kwietnia i potrwa do 6. dnia tegoż miesiąca.

Poprzedni artykułTirreno-Adriatico 2022: Tadej Pogačar i Phil Bauhaus po finałowym etapie
Następny artykułMarek Kapela wygrywa Izegem-Kachtem Juniors 2022! [video]
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments