Jarno Widar zwyciężył w wyścigu Danilith Nokere Koerse, pokonując na kresce Simena Evertsena-Hegreberga i Gregę Podlesnika. Szóste miejsce zajął Hubert Grygowski z reprezentacji Polski.

Cztery dni przed zmaganiami elity kobiet i mężczyzn, juniorzy rywalizowali w belgijskim wyścigu Danilith Nokere Koerse. Zawodnicy ścigali się na wymagającej, 126-kilometrowej trasie z Deinze do Nokere, gdzie ulokowany został finisz. Po drodze kolarze musieli zmierzyć się między innymi z takimi podjazdami, jak Tiegemberg, Holstraat czy Petegemberg, a także sektorami brukowymi Lange Ast, Huisepontweg, Varent, Herlegemstraat czy Hoevenstraat. Meta zlokalizowana była na szczycie brukowanego Nokerebergu.

Na starcie w Deinze stanęło 25 drużyn, w tym reprezentacja Polski, dla której był to pierwszy wyścig w tym sezonie. W biało-czerwonych koszulkach jechali: Hubert Grygowski, Franciszek Kaczorowski, Dawid Łątkowski, Kacper Hoppa, Marek Kapela i Dominik Ratajczak. Oprócz nich, w Danilith Nokere Koerse juniorów udział wziął Dawid Wika-Czarnowski, reprezentujący barwy ekipy Flanderscolor – Galloo Team.

Walka o zwycięstwo rozstrzygnęła się między Jarno Widarem (Crabbe Toitures – CC Chevigny), Simenem Evertsenem-Hegrebergiem (EFC-L&R-AGS) oraz Gregą Podlesnikiem (reprezentacja Słowenii). Zawodnicy właśnie w takiej kolejności wjechali na szczyt Nokerebergu. Kilkanaście sekund za nimi, kreskę przecięli kolejni kolarze, w tym Hubert Grygowski, który uplasował się na bardzo wysokim, szóstym miejscu. Wyścig ukończyli też Franciszek Kaczorowski (21.), Marek Kapela (46.) i Dawid Łątkowski (80.).

Dla Huberta Grygowskiego jest to kolejny dobry wynik w zagranicznym wyścigu – w ubiegłym sezonie plasował się w czołówce Grand Prix West Bohemia, One Belt Road Nation’s Hungary, Grand Prix Rüebliland i LVM Saarland Trofeo.