Foto: Équipe cycliste Groupama–FDJ

Młody brytyjski kolarz reprezentujący na co dzień barwy ekipy Groupama – FDJ – Jake Stewart nie może jeszcze rozpocząć ścigania w sezonie 2022. Obiecujący zawodnik cierpi na zapalenie jelit, a jego powrót do zdrowia przedłuża się. Niestety nie wiadomo, kiedy ponownie zobaczymy 22-latka w akcji. 

Miniony sezon był bardzo udany dla Jake’a, pokazał się on z dobrej strony między innymi podczas belgijskich wyścigów jednodniowych, zajmując chociażby drugie miejsce w ubiegłorocznej edycji Omloop Het Nieuwsblad czy też notując lokatę w czołowej dziesiątce Danilith Nokere Koerse.

W komunikacie prasowym opublikowanym we wtorek (8 marca 2022), Stewart mówi tak:

Od połowy stycznia dokuczały mi problemy jelitowe, niestety na tyle poważne, iż uniemożliwiają mi zmagania na najwyższym poziomie. Szukamy najlepszego rozwiązania, by to wyleczyć, póki co niestety nie będę w stanie stanąć na linii startu żadnej imprezy. Mogę trenować, ale nie będę startować. Na koniec chciałbym podziękować wszystkim specjalistom, którzy się mną zajmują, całej drużynie Groupama – FDJ. Wysłuchano mnie, dano mi czas i zrozumiano. Wszystko jest w porządku i mogę być skupionym tylko na powrocie to swojej optymalnej dyspozycji.

Trzymajmy kciuki za jak najszybszy powrót Stewarta do jego najwyższej formy!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments