fot. Voster ATS Team/Szymon Gruchalski

Marcowe zgrupowanie zespołu Voster ATS będzie połączone z pierwszymi startami kontrolnymi. Ekipa ściganie zainauguruje w chorwackim cyklu Istrian Spring Trophies.

Biało-zielonych czeka w sumie pięć dni ścigania. 2 marca kolarze wystartują w liczącym 154 km Umag Trophy (UCI 1.2). Cztery dni później zmierzą się w Porec Trophy (UCI 1.2). Kolejny tydzień to wyścig etapowy Istrian Spring Trophy, rozgrywany 10-13 marca.

Mariusz Witecki, dyrektor sportowy ekipy, komentuje:

– Sezon rozpoczynamy podobnie jak w zeszłym roku. Dla nas głównym celem na te wyścigi jest złapanie pierwszych kilometrów wyścigowych i rytmu. Przede wszystkim musimy przejechać całą trasę bezpiecznie. Jest to pierwszy start i każdy jest głodny ścigania, przez co jest tu sporo kraks, których chcemy uniknąć. W środowym klasyku do akcji będziemy chcieli się włączyć na koniec, próbując pomóc Patrykowi Stoszowi na finiszu. Ale nie stawiamy sobie żadnych celów wynikowych, priorytetem jest, żeby nasi kolarze cali i zdrowi przejechali wyścig. Co ciekawe, w składzie mamy dwie nowe twarze, które od razu debiutują w pierwszym starcie w tym roku. Trzymajcie za nas kciuki.

Na zgrupowaniu w Chorwacji ekipa stawiła się w pełnym składzie, a składy do kolejnych wyścigów są dobierane zgodnie z ich specyfiką.

Skład Voster ATS Team na Umag Trophy:
Damian Papierski, Mateusz Grabis, Mateusz Kostański, Artur Sowiński, Patryk Stosz, Krzysztof Parma

Poprzedni artykułTrofeo Laigueglia 2022: Zapowiedź wyścigu
Następny artykułRosyjscy i białoruscy kolarze bez prawa startu w holenderskich wyścigach
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments