Daniel Auer

Daniel Auer (WSA KTM Graz) wygrywa Trofej Umag 2022. Najlepszy z Polaków, Bartosz Rudyk, zajął 5. miejsce, a Patryk Stosz sklasyfikowany został na 10. pozycji.

Trasa wyścigu inaugurującego ściganie nad Adriatykiem biegła po północnej części półwyspu Istria. Jak zwykle prowadziła po rundach, których kluczowym elementem był krótki podjazd położony nieopodal Sveta Marija na Kresu, jednak zwykle kwestia zwycięstwa rozstrzygała się między sprinterami – poprzedni triumfatorzy tego wyścigu to Jakub Mareczko, Olav Kooij oraz doskonale znany w Polsce Alois Kankovski.

W wyścigu wystartowali kolarze Voster ATS Team, 3 Polaków w barwach ekipy Santic – Wibatech, a także Szymon Tracz z zespołu EF Education-Nippo Development Team.

Zdjęcie
obr. Flamme Rouge

Co ciekawe, ten ostatni znalazł się nawet w czteroosobowej ucieczce dnia. Ta jednak nie zdołała wywalczyć sobie dużej przewagi. Przez większość czasu różnica między nią, a peletonem wynosiła około minuty. Na 25 kilometrów przed metą było to już tylko 35 sekund, 15 kilometrów później sytuacja była już całkowicie jasna – ucieczka dogoniona – zaczęły się przygotowania do sprintu.

Na 4 kilometry przed końcem przygotowania te zostały zakłócone przez kraksę, ale wyścig toczył się dalej. Niedługo później doszło w końcu do finiszu, który na swoją korzyść rozstrzygnął Daniel Auer z WSA KTM Graz. W pierwszej dziesiątce znalazło się dwóch Polaków – wyżej był 5. Bartosz Rudyk, a top10 zamknął Patryk Stosz, który zajął dokładnie 10. miejsce.

Wyniki Trofej Umag – Umag Trophy:

Poprzedni artykułRosyjscy i białoruscy kolarze bez prawa startu w holenderskich wyścigach
Następny artykułTrofeo Laigueglia 2022: Tryplet kolarzy UAE Team Emirates z Janem Polancem na czele
Trenował kolarstwo w Krakusie Swoszowice i biegi średnie w Wawelu Kraków, ale ulubionego sportowego wspomnienia dorobił się startując na 60 metrów w Brzeszczach. W 2017 roku na oczach biegnącej chwilę wcześniej Ewy Swobody wystartował sekundę po wystrzale startera, gdy rywale byli daleko z przodu. W pisaniu refleks również nie jest jego mocną stroną, ale stara się nadrabiać jakością.