letour.fr

Przed kilkoma dniami w mediach społecznościowych Eurosportu pojawił się zarys kalendarza transmisji na cały rok 2022. Nie zawiera on najprawdopodobniej jeszcze wszystkich wyścigów (w szczególności tych pokazywanych jedynie w Playerze), ale warto mu się przyjrzeć.

W kalendarium Eurosportu znalazło się miejsce na praktycznie wszystkie imprezy World Tour z wyjątkiem Tour de Pologne. Jest też kilka wyścigów niższych kategorii, znacznie rozbudowany został zakres transmisji z zawodów pań, co z pewnością jest dobrym krokiem w kierunku wyrównywania szans dla kobiet i mężczyzn.

Najważniejsze imprezy, pokazywane rzecz jasna od początku do końca, to rzecz jasna Giro d’Italia, które rozegrane zostanie w dniach 6-29 maja, Tour de France odbywające się od 1 do 24 lipca oraz zaplanowana na przełom sierpnia i września La Vuelta a Espana.

Poprzedni artykułTrofeo Laigueglia 2022: Tryplet kolarzy UAE Team Emirates z Janem Polancem na czele
Następny artykułJan Polanc: „Jestem kolarzem, który nie wygrywa często, to wyjątkowe uczucie”
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Trynidada
Trynidada

nie mogę się doczekać!!