Foto: Fizza Photo

Jasper Philipsen wygrał piąty etap wyścigu, a Tadej Pogačar pozostał jego liderem. Co obaj mieli do powiedzenia dzisiaj na mecie?

Finiszem z peletonu zakończyła się piąta odsłona tegorocznego wyścigu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Sprinterską batalię wygrał Jasper Philipsen (Alpecin – Fenix), dla którego to już drugi triumf w sezonie.

To był naprawdę szybki finisz i nasza praca zespołowa wyglądała wyśmienicie. Niestety pod koniec jednego z kolegów spadł łańcuch i na chwilę pojawił się chaos. Na szczęście znalazłem dobre koło i mogłem cieszyć się z drugiego triumfu. Zwycięstwa nigdy mi się nie nudzą i jestem zmotywowany przed kolejnym etapem

– powiedział Belg z Alpecin-Fenix.

Trochę problemów na ostatnich kilometrach miał lider wyścigu, ale Tadej Pogačar zdołał dojechać w pierwszej grupie i utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Przebiłem dzisiaj oponę, ale na szczęście nie wpadłem w panikę. Takie defekty się zdarzają. Koledzy z zespołu doskonale się spisali i nie musiałem się stresować. Wcześniej powalczyłem o bonusowe sekundy na premii, bo na tym wyścigu w końcowym rozrachunku może to być pomocne

– powiedział na mecie młody Słoweniec.

Poprzedni artykułGran Camiño 2022: Magnus Cort otwiera rywalizację
Następny artykułRowery i osprzęt ekip WorldTour w sezonie 2022
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments