Drużyna UAE Team Emirates lada moment rozpocznie ściganie w domowym dla siebie wyścigu UAE Tour (20-26 lutego), który jest bardzo ważnym celem w pierwszej części sezonu z uwagi na zobowiązania sponsorskie. Tymczasem dwukrotny zwycięzca Tour de France Tadej Pogačar komplementuje obecną dyspozycję Rafała Majki. 

Pogačar jest obrońcą tytułu, a drużyna UAE Team Emirates predestynowała dynamiczny skład, którego cel jest oczywisty i jedyny – wygrać klasyfikację generalną.

– Jestem podekscytowany, że rozpoczynam sezon i jednocześnie bardzo zmotywowany. Ostatnich kilka miesięcy przebiegło niemal idealnie. Kilka tygodni temu złapałem Covid, ale na szczęście wirus nie przeszkodził mi w przygotowaniach tak bardzo i czuję się dobrze. Jestem pewny, że mogę być liderem drużyny, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że Joao [Almeida] również może być bardzo dobry. Dużo razem trenowaliśmy i rozumiemy siebie bardzo dobrze. Zatem jeśli będzie na tyle mocny, aby wygrać, to ja będę zadowolony. Rafał Majka również w tym momencie naprawdę fruwa. Najważniejsze jest to, abyśmy obronili tytuł w naszym domowym wyścigu

– powiedział Słoweniec, który uważa, że kluczowe dla losów klasyfikacji generalnej będą etapy jazdy indywidualnej na czas oraz dwa finisze na podjazdach Jebel Jais oraz Jebel Hafeet ostatniego dnia wyścigu.

Pełny skład drużyny UAE Team Emirates na wyścig UAE Tour: 

Joao Almeida (Por)
George Bennett (NZ)
Mikkel Bjerg (Den)
Pascal Ackermann (GER)
Rafał Majka (Pol)
Tadej Pogačar (Slo)
Maximiliano Richeze (Arg)

Przypomnijmy, że Pascal Ackermann zastąpił Fernando Gavirię, który po raz trzeci w życiu otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments