fot. Jumbo-Visma

Organizatorzy kolejnego belgijskiego klasyku World Tour ogłosili ekipy zaproszone na swój wyścig. Poznaliśmy dzikie karty do imprez tak panów, jak i pań.

Wśród mężczyzn nie ma większych zaskoczeń. Na starcie pojawi się 18 World Teamów, a także 7 Pro Teamów. Na start nie zdecydowała się Team Arkéa Samsic, za to dla niektórych niespodzianką może być obecność w Belgii włoskiego Bardiani-CSF-Faizanè.

Tym samym w wyścigu oprócz powyższej ekipy zobaczymy także Alpecin-Fenix, B&B Hotels – KTM, Bingoal Pauwels Sauces WB, Sport Vlaanderen – Baloise, TotalEnergies oraz Uno-X Pro Cycling Team.

U pań także nie doszło do wielkich niespodzianek. Na starcie pojawi się wszystkie 14 kobiecych World Teamów oraz 10 drużyn z dziką kartą. Wśród nich znajdziemy tak sprawdzone marki jak Ceratizit-WNT Pro Cycling, Lotto Soudal Ladies czy Valcar – Travel & Service.

Gent-Wevelgem in Flanders Fields odbędzie się 27 marca. Na panie czeka 159km, zaś męska edycja liczyć będzie 249km na trasie z Ypres do Wevelgem.

guest
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Jakub
Jakub

Dlaczego w artykule o dzikich kartach nie wymieniacie drużyn, które je otrzymały?

Jakub
Jakub

To jak ktoś nie ma Twittera, to się u Was nie dowie? Ja akurat mam i widzę odnośnik, ale nie chce mi się za każdym razem logować do Twittera, żeby przeczytać info. Nie po to wchodzę na serwis poświęcony kolarstwu.

Dziękuję za uzupełnienie artykułu.

Jakub
Jakub

U mnie się nie wyświetlają, widzę tylko odnośnik.