fot. UAE Team Emirates

Juan Ayuso (UAE Team Emirates) dochodzi do siebie po zakażeniu koronawirusem. 19-letni Hiszpan uzyskał pozytywny wynik testu dzień po wyścigu Volta a la Comunitat Valenciana. W związku z chorobą nie wystartuje w wyścigu Volta a Catalunya, który rozpocznie się w środę 16 lutego. 

Ayuso miał ujemne wyniki testów do zakończenia Wyścigu dookoła Walencji, ale w związku z odczuwanymi objawami udał się w miniony poniedziałek na kolejną próbę, która tym razem dała wynik pozytywny.

W związku z tym kolarz UAE Team Emirates nie wystartuje w wyścigu w Andaluzji, który był jego pierwszym większym celem w tym sezonie. Pomimo że w piątek wznowił treningi na trenażerze, to wspólnie ze sztabem medycznym zdecydowano, aby dał sobie kilka dni odpoczynku po przebytej chorobie.

– Niestety nie wystartuję w Andaluzji, ale najważniejsze jest to, że czuję się dobrze. W piątek jeździłem na trenażerze i nie mogę się już doczekać startów w Ardèche i Drôme

– powiedział Juan Aysuo.

Zgodnie z tym, co zakomunikował utalentowany hiszpański kolarz, do ścigania wróci w jednodniowych francuskich wyścigach Faun-Ardèche Classic (26 lutego) oraz w Drome Classic dzień później.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments