Fot. Marek Bala / naszosie.pl

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) potwierdziła, że podczas tegorocznych mistrzostw świata, które odbędą się w australijskim Wollongong, panie reprezentujące kategorię U23 oraz elita wystartują w jednym wyścigu, po którym wręczone zostaną nagrody za tytuł mistrzyni globu w każdej z nich. W przyszłości orliczki oraz elita będą miały oddzielne wyścigi. 

– Na 2022, 2023 i 2024 rok zaplanowaliśmy przejściowe rozwiązania. Jest to spowodowane technicznymi i logistycznymi kwestiami. W jednym wyścigu wystartują zarówno orliczki, jak i elita kobiet, a tytuły mistrzyni świata dla każdej z kategorii zostaną wręczone po zakończeniu rywalizacji

– czytamy w oświadczeniu prasowym wydanym przez UCI.

Poinformowano również, że obie kategorie otrzymają swój oddzielny wyścig w 2025 roku.

– Od mistrzostw świata 2025, które odbędą się w Rwandzie, orliczki i elita kobieta będzie rywalizowała w oddzielnych wyścigach. Nagroda dla mistrzyni świata U23 ze startu wspólnego oraz w jeździe indywidualnej na czas jest kolejnym krokiem w kierunku ustanowienia parytetu pomiędzy kobietami i mężczyznami

– napisano.

Według przeprowadzonego sondażu, w którym wzięło udział 96 respondentek, 97 proc. opowiedziało się za oddzielnymi wyścigami dla każdej kategorii.

Poprzedni artykułKoronawirus pokrzyżował plany startowe Juana Ayuso
Następny artykułVuelta Ciclista a la Region de Murcia 2022: Zapowiedź wyścigu
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments