fot. Tour of Antalya

Dusan Rajovic (Team Corratec) był najszybszy na drugim etapie Tour of Antalya. W końcówce pokonał między innymi Matthew Gibsona (WiV SunGod) i Filippo Taglianiego (Drone Hopper – Androni Giocattoli).

Drugiego dnia Tour of Antalya zawodnicy ścigali się na ponad 180-kilometrowej trasie z Kemer do Antalyi. W jej pierwszej części organizatorzy ulokowali cztery kilkukilometrowe podjazdy – na szczytach dwóch z nich na kolarzy czekały punkty do klasyfikacji górskiej. Ostatnie 60 kilometrów etapu było całkowicie płaskie.

Chwilę po starcie ostrym na czele uformowała się trzyosobowa ucieczka, w której znaleźli się Daniel Turek (Team Felbermayr – Simplon Wels), Vasili Bialiauski (Minsk Cycling Club) i Jacob Scott (WiV SunGod). Trio wypracowało sobie około 4-minutową przewagę nad peletonem. W międzyczasie w głównej grupie doszło do kilku kraks, w których ucierpieli między innymi Matthias Mangertseder (Team Felbermayr – Simplon Wels) i Lionel Taminiaux (Alpecin-Fenix) – obaj zawodnicy wycofali się z rywalizacji.

Pod koniec pierwszej górskiej premii na atak zdecydował się Daniel Turek – Czech samotnie wjechał na jej szczyt, a na zjeździe dołączył do niego Jacob Scott. Dwójka zawodników walczyła też o punkty na bonusowej premii, gdzie szybszy okazał się właśnie Brytyjczyk. Na drugiej górskiej premii ponownie lepiej czuł się Daniel Turek, dzięki czemu zdobył dziś komplet punktów do klasyfikacji górskiej. Niedługo po wjechaniu na szczyt został złapany przez peleton, z którego odpadło kilku zawodników, w tym Jakub Mareczko (Alpecin-Fenix).

Najciekawszym wydarzeniem na kolejnych kilkudziesięciu kilometrach była… zmiana jezdni, którą mknął peleton.

Lotny finisz, ulokowany 37 kilometrów przed metą, padł łupem Adne Holtera z Uno-X Pro Cycling Team. Ważniejszy sprint został rozegrany około 50 minut później. W końcówce szczególnie widoczne były koszulki kolarzy Uno-X Pro Cycling Team, EOLO-Kometa, a także Team Corratec. Zawodnicy włoskiej ekipy kontynentalnej popisali się świetnym rozprowadzeniem, co wykorzystał ich zespołowy kolega – Dusan Rajovic – który sięgnął po zwycięstwo. Na kolejnych pozycjach uplasowali się Matthew Gibson (WiV SunGod) i Filippo Tagliani (Drone Hopper – Androni Giocattoli).

Wyniki drugiego etapu Tour of Antalya 2022:

Poprzedni artykułTour de Pologne 2022: Dzika karta dla Novo Nordisk Team
Następny artykułMark Cavendish: „Zaledwie sześć tygodni temu wróciłem do treningów na rowerze”
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments