fot. Saudi Tour

Z dwoma etapowymi skalpami i czerwoną koszulką zwycięzcy klasyfikacji punktowej Saudi Tour kończy Dylan Groenewegen (Team BikeExchange – Jayco). 

Po raz drugi w tegorocznej edycji Wyścigu Dookoła Arabii Saudyjskiej zawodnicy finiszowali w Starym Mieście w Al-Uli, sponsorującej australijski Team BikeExchange – Jayco – ponownie najlepszy w sprinterskim finiszu okazał się kolarz tejże ekipy, Dylan Groenewegen. Holenderski zawodnik nie mógł wymarzyć sobie lepszego wejścia w sezon w barwach nowej ekipy.

– Chłopaki wykonali świetną robotę – bardzo szybko się uczyli i starali się robić wszystko tak dobrze, jak to tylko możliwe. Teraz mamy dwa zwycięstwa. To naprawdę dobry początek sezonu – przed jego rozpoczęciem, w nowej ekipie, trochę się stresowałem, ale wszystko się udało

– mówił Dylan Groenewegen cytowany w oficjalnym komunikacie Team BikeExchange – Jayco.

Koledzy z drużyny Holendra po raz kolejny zdołali go bardzo dobrze rozprowadzić, dzięki czemu jego zwycięstwo było tylko formalnością. Poprzednio Dylan Groenewegen triumfował na trzecim etapie, gdzie, podobnie jak dziś, dużą rolę w końcówce odegrał Luka Mezgec.

– Trochę się pogubiliśmy, ale w końcówce odnaleźliśmy się z Luką. To była naprawdę dobra robota ze strony zespołu. Ustawili mnie na świetnej pozycji – około 200 metrów przed metą Luka odbił w prawo, dzięki czemu miałem dużo miejsca i mogłem swobodnie finiszować

– dodał Holender.

Dzięki dwóm etapowym triumfom sprinter ekipy Team BikeExchange – Jayco sięgnął również po zwycięstwo w klasyfikacji punktowej.

Dylan Groenewegen z pewnością będzie chciał dopisać do swojego palmares kolejne etapy i wyścigi. Najbliższą okazję by tego dokonać, będzie miał już za kilkanaście dni – w UAE Tour, słynącym ze sprinterskich pojedynków. Później planowo ma wystąpić między innymi w Paryż-Nicea, Oxyclean Classic Brugge-De Panne czy Gandawa-Wevelgem. Jego głównym celem w tym sezonie będzie Tour de France.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments