Rura na Kocierz
fot. Oliwia Kamińska

Już na początku kwietnia odbędzie się druga edycja wyścigu dwuetapowego dla amatorów – Rura na Kocierz. Będzie to świetna okazja do sprawdzenia swojej nogi w niesamowitym, acz i trudnym terenie.

Ciekawie zapowiada się początek sezonu szosowego dla amatorów. Jedną z imprez motywujących do zimowych treningów jest dwuetapowa, swojsko brzmiąca Rura na Kocierz. Impreza skupia się wokół Kocierz Hotel&SPA usytuowanego na szczycie Przełęczy Kocierskiej, znanej również z etapów Tour de Pologne.

Weekend 9-10 kwietnia będzie zatem okazją do sprawdzenia nogi na bardzo wymagającym terenie, bowiem wyścig ze startu wspólnego będzie obfitował zarówno w bardzo strome, lecz niezbyt długie podjazdy, jak i techniczną i wymagającą sporej koncentracji i wydolności trasę uwieńczoną podjazdem na szczyt przełęczy.

Pierwszy dzień to dwa oddzielne wyścigi na dystansach 52km i królewskie 103km z 2300m w górę ( wliczany do klasyfikacji generalnej po dwóch dniach). Drugi dzień rywalizacji, to indywidualna jazda na czas w formie uphillu (11km), która swój początek będzie miała w Gminie Łękawica.

Głównym daniem’ tego dnia – a zarazem całego wyścigu – będzie podjazd na Przełęcz Kocierską ulicą Widokową, która jest jedną z najbardziej stromych asfaltowych ulic w naszym kraju. Ze względu na profil trasy, prawdopodobnie na tym niespełna kilometrze rozegrają się losy całego wyścigu

–mówi dyrektor wyścigu Krzysztof Żebro.

Wszyscy zawodnicy startujący ze startu wspólnego w wersji PRO (103km) oraz indywidualnej jazdy na czas zostaną automatycznie wliczeni do klasyfikacji generalnej wyścigu. Oczywiście organizatorzy dają również możliwość pojedynczego startu. Podczas prezentacji na konferencji prasowej w Hotelu Kocierz&SPA mogliśmy zobaczyć specjalnie zaprojektowaną koszulkę dla zwycięzców wyścigów wśród kobiet i mężczyzn OPEN, którą wykonała frima DMTEX.

Rura na Kocierz
fot. Oliwia Kamińska

Dyrektor wyścigu uchylił rąbek tajemnic związany z nagrodami i pakietami startowymi, w których znajdziecie skarpetki kolarskie, bidon oraz…regionalne piwo.

W puli nagród na ten moment (a prace nad pozyskaniem kolejnych sponsorów trwają) będą vouchery na pobyty w Hotel Kocierz&SPA, vouchery Power of Science Lab (badania wydolnościowe), statuetki, wartościowe nagrody rzeczowe od marek Trek i Decathlon.

Ambasadorem wyścigu została Marta Lach, Mistrzyni Polski w kolarstwie szosowym oraz Olimpijka z Tokyo.
Link do strony wyścigu i zapisów: https://rura.cc
Media społecznościowe: strona wyścigu na Facebooku, wydarzenie na Facebooku.

Chcemy by w niedalekiej przyszłości Rura na Kocierz stała się najlepszym wyścigiem kolarskim w naszym kraju

– podkreśla Elżbieta Lotek, marketing menager Kocierz Hotel&Spa, który jest współorganizatorem wyścigu.

Rura na Kocierz
fot. Oliwia Kamińska

W projekt zaangażowało się wiele firm oraz lokalnych instytucji takich jak Maspex, Eurowafel, Agropunkt, Power of Sience, PKP Cargo Service, Makaron Czaniecki czy PBW Inżynieria. Organizatorzy Rury na Kocierz planują zaangażować lokalną społeczność, poprzez stworzenie konkursu na najlepszą strefę kibica ze słynnym ‘Panem Bananem’ na czele. Zawodnicy będą mogli liczyć na bardzo atrakcyjne nagrody i świetną atmosferę. Rozmach organizacyjny pozwala wierzyć że rozpoczęcie sezonu wraz z Rurą na Kocierz, może być imprezą którą kolarze będą wspominać do jego końca. Wszystkie szczegółowe informacje na temat wyścigu znajdziecie na stronie: rura.cc lub Social Mediach Innergy Racing Team i Kocierz Hotel&Spa.

Serwis Naszosie.pl objął patronat medialny nad tą imprezą.

Poprzedni artykułTour of Sharjah 2022: Grega Bole doskonale bawi się na kolarskiej emeryturze
Następny artykułCo zapamiętamy z… Challenge Mallorca 2022
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
slawomiet
slawomiet

Byliśmy na ul.Widokowej dwa razy …!!!!
Kibicowaliśmy raz na smutno …raz na wesoło…!!!
Pozdrawiam serdecznie…kibic z Bełchatowa

received_1065299794265524.jpeg