fot. Egan Bernal / Twitter

Egan Bernal (INEOS Grenadiers) po raz pierwszy od bardzo poważnego wypadku podczas treningu w Kolumbii zabrał głos publicznie. Przyznał, że mógł stracić życie i o włos uniknął bycia sparaliżowanym. 

– Istniało 95-procentowe zagrożenie, że będę sparaliżowany i prawie straciłem życie robiąc to, co kocham. Dzisiaj chciałbym podziękować Bogu, szpitalowi uniwersyteckiemu La Sabana w Bogocie, wszystkim specjalistom, którzy się mną zajmują za to, że potrafili zdziałać cuda, mojej rodzinie, mojej dziewczynie i wszystkim wam za dobre życzenia. Wciąż jestem na oddziale intensywnej terapii i czekam na kolejne operacje. Powierzam Bogu to, że wszystko będzie dobrze

– napisał Egan Bernal w mediach społecznościowych.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Egan Bernal (@eganbernal)

Wcześniej kolejny komunikat medyczny wydali lekarze ze szpitala w Bogocie. Poinformowali w nim, że proces dochodzenia do zdrowia przebiega bez zarzutów, do organizmu zwycięzcy Tour de France nie dostała się żadna infekcja, a pacjent jest w dobrym nastroju. Zrezygnowali już także z podawania leków podwyższających ciśnienie.

W związku z dobrym stanem Egana Bernala na najbliższą sobotę zaplanowano dwie kolejne operacje – złamanego śródręcza oraz uszkodzonego zębodołu. Były to obrażenia drugorzędne, ponieważ nie zagrażały bezpośrednio życiu Kolumbijczyka.

Egana Bernala odwiedziła w szpitalu rodzina, w tym jego mama Marina Flor Gomez. Później napisała w mediach społecznościowych, że czuje się tak samo jak 25 lat temu – jakby jej syn narodził się na nowo.

Przypomnijmy, że Egan Bernal w miniony poniedziałek uderzył w busa, który zatrzymał się, aby wysadzić pasażerów. Doznał złamania prawego biodra, rzepki w prawym kolanie, przebicia płuca, złamania wielu żeber oraz obrażeń klatki piersiowej. Jego życiu zagrażało niebezpieczeństwo.

Poprzedni artykułTim Wellens: „Od początku ścigania na Majorce czuję się bardzo dobrze”
Następny artykułFayetteville 2022: Włochy wygrywają sztafetę mieszaną
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments