fot. Peter Sagan / oficjalne konto na Twitterze

Peter Sagan jest już razem ze swoimi kolegami z drużyny TotalEnergies, którzy przebywają na zgrupowaniu na wschodnim wybrzeżu Hiszpanii. Słowak opuścił pięciodniową domową izolację po drugim w ciągu jedenastu miesięcy zakażeniu wirusem Covid-19.

Nowe regulacje francuskich władz dotyczące izolacji osób chorych na koronawirusa przewidują pięciodniowe, a nie jak miało to miejsce wcześniej, dziesięciodniowe odosobnienie od świata. W związku z tym Peter Sagan oraz jego brat Juraj mogli opuścić swoje domy wcześniej i udać się do Hiszpanii, gdzie do sezonu 2022 przygotowuje się drużyna TotalEnergies. Obaj uzyskali negatywny wynik testu.

Peter Sagan spotkał się ze swoją nową drużyną po raz pierwszy w tym roku. W poniedziałek wziął udział w sześciogodzinnym treningu, a na przykład wczoraj pozował do tradycyjnego „family photo”, czyli wspólnego zdjęcia całego zespołu, co widać w poniższym video.

– Po raz pierwszy w tym roku wyszedłem na rower z grupą moich starych i nowych przyjaciół

– napisał Sagan na Twitterze.

Zanim były trzykrotny mistrz świata zachorował na Covid-19 zdążył spędzić dziesięć dni z drużyną TotalEnergies w grudniu. Dzięki temu miał już zdjęcie w nowym stroju, które mogło zostać opublikowane w mediach społecznościowych i na oficjalnej stronie internetowej drużyny.

Peter Sagan planował zainaugurować sezon startem w wyścigu Vuelta a San Juan w Argentynie, ale impreza ta została odwołana z powodu ponownie pogarszającej się sytuacji pandemicznej. Co za tym idzie, kolarz musiał odwołać swoje zgrupowanie w Ameryce Południowej, które najprawdopodobniej miało się odbyć w Kolumbii. W zamian ma udać się na Wyspy Kanaryjskie.

Wszystko wskazuje na to, że po wszystkich zmianach planów Peter Sagan po raz pierwszy przypnie numer startowy do koszulki w trzydniowym francuskim wyścigu Tour des Alpes Maritimes et du Var (18-20 lutego).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments