fot. Baloise Trek Lions

19-letni Thibau Nys, który dziesięć dni temu doznał urazu barku, wystartuje w mistrzostwach świata. Najważniejsza przełajowa impreza w roku odbędzie się za niewiele ponad tydzień w Fayetteville.

Sezon przełajowy nie rozpoczął się udanie dla Thibau Nysa. Młody Belg, ścigający się w barwach Baloise Trek Lions, już w drugim wyścigu (Puchar Świata w Waterloo) zaliczył upadek, w którym złamał obojczyk. Gdy wrócił do rywalizacji, nie było widać śladu po niedawnej kontuzji – na trzecich miejscach kończył Koppenbergcross i mistrzostwa Europy orlików. Później, startując naprzemiennie w elicie i kategorii U23, nie był w stanie zbliżyć się do czołówki.

Zmieniło się to na przełomie 2021 i 2022 roku, kiedy to zwyciężył w trzech wyścigach z cyklu X²O Badkamers Trofee. Zważając na znakomitą formę, Thibau Nys był jednym z głównych faworytów do zwycięstwa w mistrzostwach Belgii orlików. Zmagań jednak nie ukończył – powodem był upadek, wskutek którego kolarz Baloise Trek Lions zwichnął staw między obojczykiem a łopatką.

Istniało duże ryzyko, że Belg nie stanie na starcie mistrzostw świata w Fayetteville, których start zaplanowany jest na 28 stycznia.

Jak poinformował zespół Thibau Nysa – 19-latek weźmie udział w czempionacie. Co więcej, w najbliższą sobotę zobaczymy go w kolejnej odsłonie cyklu X²O Badkamers Trofee, która odbędzie się w Hamme. W klasyfikacji generalnej Belg plasuje się na drugiej pozycji, tracąc minutę i jedną sekundę do zespołowego kolegi, Pima Ronhaara.

Thibau Nys jest jednym z pięciu belgijskich orlików, którzy zostali zgłoszeni do tegorocznych mistrzostw świata w kolarstwie przełajowym. Oprócz niego, Sven Vanthourenhout powołał Gerbena Kuypersa, Jensa Michelsa, Emiela Verstrynge i Jorana Wyseure. Pełny skład reprezentacji Belgii można znaleźć tutaj.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments