Dzieje się na polskiej scenie Zwifta. W dniu dzisiejszym swoją prezentację miała ekipa ZTPL.CC eRacing Team. W pomarańczowych barwach ścigać będzie się dwunastka zawodników.

Pomysł na tą drużynę dojrzewał już jakiś czas, teraz powoli nabiera tempa dzięki m.in. ogromnej pomocy partnera – firmy Martombike, która w ekspresowym trybie wyposażyła ekipę w stroje. Nowe barwy to również nowa identyfikacja, a co za tym idzie nowe logo eRacing Teamu.

Do tej pory jako Polsce nie udawało się nam wystawić drużyny oraz zaistnieć podczas zmagań Zwift Racing League by WRTL. W nadchodzącym sezonie postanowiliśmy to zmienić. Tak właśnie powstała pierwsza oficjalna w Polsce drużyna eRacingowa wywodząca się z polskiej społeczności Zwift

— czytamy na stronie zespołu w komunikacie, który można znaleźć pod tym linkiem.

W skład drużyny wchodzą zawodnicy, którzy pokazali się z dobrej strony podczas ostatnich zmagań ligowych organizowanych przez ZTPL.CC oraz posiadają już niezbędne doświadczenie wyścigowe, potrzebne do rywalizacji na arenie międzynarodowej.

Z racji charakterystyki ścigania na Zwift, trzon drużyny będą tworzyć zawodnicy tzw. „puncherzy” dysponujący dodatkowo dobrym sprintem (wyścigi punktowe), jak również zawodnicy specjalizujący się w jeździe na czas, czyli potrafiący generować wysokie, równe moce przez dłuższy czas, którzy będą tworzyć skład na wyścigi TeamTimeTrial.

Dwunastoosobowy skład utworzą ZTPL.CC eRacing Team:
Maciej Mendakiewicz, Paweł Kalita, Michał Bogdziewicz, Kacper Skalski, Dawid Zakrzewski, Bartek Wesoły, Tadeusz Włodarczyk, Piotr Truszczyński, Janek Czapliński, Wiktor Gindorowicz, Waldemar Marc, Łukasz Dul

Każdy z zawodników jest zweryfikowany pod względem autentyczności uzyskiwanych mocy przy pomocy drugiego, niezależnego źródła pomiaru.
Dyrektor techniczny: Michał Woźniak
Kapitan drużyny: Paweł Kalita
Manager: Jacek Tarach

O WTRL
Od połowy 2020r WRTL został oficjalnym partnerem Zwift oraz organizatorem największej oraz najbardziej prestiżowej serii wyścigów na Zwift – Zwift Racing League.

W ramach ligi, która przyciągnęła już ponad 15 000 zawodników w każdym z 4 sezonów, zawody rozgrywane są w ramach:

▶️ Premier Divison – najmocniejsza, przeznaczona tylko dla wybranych drużyn. Istnieje możliwość awansu oraz spadku.

▶️ 5 lig kontynentalnych składających się z 120 dywizji skupiających łącznie blisko 1800 drużyn, które walczą o awans do Premier Divison

Kalendarz startów oraz zasady
Drużyna ZTPL.CC eRacing Team będzie startowała we wtorki o godz 19.35 w dywizji „Africa”.

Podczas zbliżającego się sezonu Zwift Racing League 2021/22 season 2, organizator zaplanował 10 wyścigów, które będą rozgrywane w formacie „Point Race” (wyścig punktowy, podczas którego drużyna zdobywa punkty na premiach oraz na mecie) oraz formuła TTT (Team Time Trial) podczas, której walczy się o jak najlepszy czas, pokonując dystans jako drużyna.

W każdym wyścigu drużyna może wystawić tylko 6 zawodników, którzy danego dnia rywalizują na trasie. Na koniec rywalizacji na najlepsze drużyny w swoich dywizjach czeka walka w tzw. playoffs, które są furtką do awansu do Premier Division.

Rywalizacja rozpoczyna się już 11 stycznia 2022r, sezon zasadniczy kończy się 12 marca 2022r.

Cele drużyny
▶️ Nadchodzący sezon chcemy poświęcić przede wszystkim na zaistnienie na międzynarodowej arenie wyścigowej Zwift.
▶️ Dodatkowo chcemy wygenerować jak największe zainteresowania oraz spopularyzować tą nową dyscyplinę w naszym kraju.
▶️ Cel, który sobie postawiliśmy to wygranie naszej dywizji i walka w playoffs.
▶️ Cel długo terminowy to zagoszczenie na stałe w Premier Division.

Mamy nadzieję, że przed kolejnym sezonie uda się nam zaangażować większe grono partnerów oraz sponsorów, którzy dostrzegą nowe możliwości, które daje Esport.

Team Ranking Zwift Power
Ranking drużyn prowadzony na stronie zwiftpower. Poniższy ranking bierze pod uwagę ranking indywidualny trzech najwyżej notowanych zawodników w drużynie. Na ranking indywidualny obliczany jest na podstawie algorytmów uwzględniających wyniki każdego z kolarzy w wyścigach na platformie Zwift. W celu poprawienia swojego rankingu, zawodnik musi pokonać w wyścigach zawodników sklasyfikowanych wyżej.
Wg stanu na 31 grudnia 2021 nasza drużyna jest obecnie sklasyfikowana na bardzo wysokim 10. miejscu, utwierdzając nas w przekonaniu, że naszym miejscem jest Premier Division (pełny ranking TUTAJ).

ESPORT
Czyli zupełnie nowa, wymieniona na stronie UCI, dyscyplina.

Wyścigi Esport podobnie jak każda inna dyscyplina, wymagają specjalnych predyspozycji, które w połączeniu ze znajomością dynamiki rywalizacji powodują, iż czołowymi zawodnikami są specjaliści w tej dziedzinie rywalizacji. Wyścigi Esport charakteryzują się stosunkowo krótkim czasem rywalizacji, przeważnie 45-60min, podczas, którego kluczową rolę odgrywają krótkie oraz intensywne przyspieszenia, preferujące zawodników z wysokimi wartościami w/kg w zakresie od 15sek do 5 minut.

Artykuł źródłowy, z którego zaczerpnięty został tekst oraz grafiki znajdą Państwo pod tym linkiem.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Woziwoda kolarstwa
Woziwoda kolarstwa

Żyjemy w czasach technologicznej transformacji społeczeństw. Cyfrowe życie jest cyfrowe kolarstwo .
Słodycze są bez cukru , alkohol bez alkoholu a wyścigi bez ścigania.
Namiastka rywalizacji na serwerze, w pokoju albo knajpie z wiatrakiem ma zastąpić piękno duszę tego sportu….

Można mówić że e- kolarstwo to coś innego i że nie można go porównywać.
Jest zawodowstwo, są zawody ,jest drużyna jest manager….

Ostatnio kolarz z 80 lat powiedział takie zdanie ” Waty rosną w górę ale kolarstwo dziecinnieje”