Foto: Getty Images

Meksykanin Luis Villalobos, dwukrotny mistrz swojego kraju oraz były zawodnik ekipy EF Pro Cycling został zawieszony za stosowanie nielegalnej substancji na najbliższe cztery lata. 

UCI potwierdziło, iż w próbce 23-latka odnalezione znaczne ilości substancji GHRP-6, peptydu uwalniającego hormon wzrostu. Próbka pobrana została w 2019 roku, kiedy Luis reprezentował barwy amerykańskiej formacji poziomu kontynentalnego – Aevolo. Meksykanin pozostawał prowizorycznie zawieszony od maja zeszłego roku, a teraz finalnie usłyszał karę. Szef drużyny EF Education – Nippo, Jonathan Vaughters, o wpadce swojego byłego zawodnika mówi tak:

Gdybyśmy o tym wiedzieli to w życiu byśmy nie podpisali z nim umowy. Spory ciężar spoczywa tu na UCI, bo póki co nie ma żadnego wewnętrznego programu testów oraz sprzętu na takim poziomie, który pozwalałby wykrywać stosowanie takich substancji jak GHRP-6.

Meksykanin w 2019 roku zaprezentował się kibicom w sporej ilości prestiżowych imprez. Wziął wtedy udział chociażby w Tour de Pologne.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments