fot. PZKol / Szymon Gruchalski

4 900 000 złotych na kadry narodowe juniorów i orlików w 2022 roku przekaże Ministerstwo Sportu i Turystyki. To aż o pół miliona więcej niż było przeznaczone na ten cel w kończącym się roku.

Łączna dotacja na rzecz Polskiego Związku Kolarskiego wzrosła o prawie milion złotych. To świetna wiadomość, która z pewnością pozwoli na spokojniejsze rozdzielanie budżetu i zadbanie o wszystkie najważniejsze aspekty przygotowania reprezentantów Polski do startu w najważniejszych imprezach. Nie zabraknie też na jakże istotne szkolenie młodzieży i kadry tychże grup wiekowych.

Zdecydowałem, że tegoroczny program dofinansowania zadań z obszaru wspierania szkolenia sportowego i współzawodnictwa młodzieży zostanie połączony z programem funkcjonującym dotychczas pod nazwą „Mały Wielki Polak – nadzieje olimpijskie”. Konsolidacja pozwoli usprawnić transfer środków, które trafią do zawodniczek i zawodników w kategoriach wiekowych młodzik, junior młodszy, junior i młodzieżowiec. Szkolenie młodzieży i przygotowywanie jej do współzawodnictwa stanowi fundament szkolenia sportowego. Dbamy, aby na każdym etapie rozwoju sportowego zawodnicy spotykali się ze wsparciem państwa. Skuteczne i sukcesywnie rozwijane programy sprawiają, że utalentowana młodzież zasila z czasem reprezentacje seniorskie. Cieszę się, że ministerstwo może dołożyć swoją cegiełkę do wychowywania przyszłych pokoleń mistrzów sportu i polskich nadziei olimpijskich

— powiedział minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Sim
Sim

Czyli 11% wzrost przy inflacji oficjalnej 8% (realnej 2x wiekszej). No no, jest sie z czego cieszyc…