Grzegorz Botwina, Sylwester Szmyd
fot. Twitter Grzegorza Botwiny

Wielki reset w Polskim Związku Kolarskim trwa w najlepsze. Niestety w związku z obowiązkami zawodowymi w drużynie BORA-hansgrohe już po pół roku stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski elity mężczyzn zwalnia Sylwester Szmyd.

Polski Związek Kolarski ogłosił jakiś czas temu konkurs na praktycznie wszystkie stanowiska selekcjonerskie i trenerskie. Jak się okazuje w tym, na być może najważniejszą z punktu widzenia szarego kibica, posadę selekcjonera szosowej reprezentacji Polski elity mężczyzn o ponowne wybranie nie będzie ubiegał się Sylwester Szmyd. Tym samym kończy się jego przygoda rozpoczęta ledwie 21 sierpnia.

Informowaliśmy już dzisiaj, że na stanowisko Dyrektora Sportowego Polskiego Związku Kolarskiego z dniem 1 stycznia 2022 roku obejmie Wacław Skarul. Innym wybranym niedawno działaczem został Cezary Jedliński, nowy Sekretarz Generalny PZKol. Kto zostanie następnym selekcjonerem? Tego zapewne dowiemy się już niebawem.

Poprzedni artykułGdzie się podziały tamte maratony? Coraz mniej etapów 200km+ podczas GT
Następny artykułNaszosowa zapowiedź sezonu: Team Arkéa Samsic
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
Michal

Sylwek miał siedzieć od 8 do 16 w biurze w Warszawie? Prezes chyba się nieco zagubił… pewnie wyciągnie jakiegoś leśnego dziadka co to WT oglądał w tv…

Sebix
Sebix

Żeby ta wielka zmiana nie polegała na tym, że przetasują się na stanowiskach ludzie którzy od lat kręcą się w PZKol, a my będziemy udawać, że od mieszania herbata zrobiła się słodsza.

Tomki
Tomki

No cóż, z jednej strony żenada, z drugiej 100 % zrozumiała decyzja. Nie pół roku, a 4 miesiące Sylwestra Szmyda w PZKOL. Borahansgrohe to poważny projekt, a polska kadra wielką niewiadomą? Uśmiech nowego prezesa zapewne wkrótce zniknie bezpowrotnie…

Ania
Ania

Stare wraca:) Skarul już się umościł lol

Egon
Egon

Trzeba duuuużo zmienić żeby wszystko zostało po staremu

fil
fil

I już czas skończyć złudzenia co do nowego prezesa…