Grzegorz Botwina, Sylwester Szmyd
fot. Twitter Grzegorza Botwiny

Wielki reset w Polskim Związku Kolarskim trwa w najlepsze. Niestety w związku z obowiązkami zawodowymi w drużynie BORA-hansgrohe już po pół roku stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski elity mężczyzn zwalnia Sylwester Szmyd.

Polski Związek Kolarski ogłosił jakiś czas temu konkurs na praktycznie wszystkie stanowiska selekcjonerskie i trenerskie. Jak się okazuje w tym, na być może najważniejszą z punktu widzenia szarego kibica, posadę selekcjonera szosowej reprezentacji Polski elity mężczyzn o ponowne wybranie nie będzie ubiegał się Sylwester Szmyd. Tym samym kończy się jego przygoda rozpoczęta ledwie 21 sierpnia.

Informowaliśmy już dzisiaj, że na stanowisko Dyrektora Sportowego Polskiego Związku Kolarskiego z dniem 1 stycznia 2022 roku obejmie Wacław Skarul. Innym wybranym niedawno działaczem został Cezary Jedliński, nowy Sekretarz Generalny PZKol. Kto zostanie następnym selekcjonerem? Tego zapewne dowiemy się już niebawem.

guest
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
Michal

Sylwek miał siedzieć od 8 do 16 w biurze w Warszawie? Prezes chyba się nieco zagubił… pewnie wyciągnie jakiegoś leśnego dziadka co to WT oglądał w tv…

Sebix
Sebix

Żeby ta wielka zmiana nie polegała na tym, że przetasują się na stanowiskach ludzie którzy od lat kręcą się w PZKol, a my będziemy udawać, że od mieszania herbata zrobiła się słodsza.

Tomki
Tomki

No cóż, z jednej strony żenada, z drugiej 100 % zrozumiała decyzja. Nie pół roku, a 4 miesiące Sylwestra Szmyda w PZKOL. Borahansgrohe to poważny projekt, a polska kadra wielką niewiadomą? Uśmiech nowego prezesa zapewne wkrótce zniknie bezpowrotnie…

Ania
Ania

Stare wraca:) Skarul już się umościł lol

Egon
Egon

Trzeba duuuużo zmienić żeby wszystko zostało po staremu

fil
fil

I już czas skończyć złudzenia co do nowego prezesa…