fot. Zwift

Sezon na trenażery wchodzi w swój szczyt! Nieważne czy jeździcie na Zwifcie już długo, czy dopiero dołączyliście do platformy, możecie być pewni, że w bogatym kalendarzu wydarzeń znajdziecie także coś dla siebie. 

Zbliżamy się do końca roku, więc z pewnością wielu amatorów już teraz czyni przygotowania do popularnego wyzwania Rapha Festive 500. Cel jest prosty, przejechać 500 kilometrów w okresie między świętami Bożego Narodzenia, a Nowym Rokiem. Drugi rok z rzędu wliczać w to będą się także kilometry kręcone wirtualnie, co oznacza, iż możecie być dużo bardziej elastyczni ze swoim czasem i umożliwić sobie realizację tego zadania. Lista wydarzeń dotycząca Rapha 500 dostępna – TUTAJ.

W styczniu powróci znany i lubiany Tour de Zwift. Więcej szczegółów dotyczących tego wyzwania poznamy 21 grudnia. W pierwszym miesiącu 2022 roku zapowiedziano również piątą edycję serii Zwift Fondo, która odbywać będzie się cyklicznie w pierwsze weekendy stycznia, lutego oraz marca. Oferowane będą trzy trasy o zróżnicowanym poziomie trudności, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Inne nadchodzące eventy to chociażby seria Rapha Rising (trzy etapy pod koniec lutego, więcej szczegółów w przyszłości) czy Wahoo Climbing Mission. Drugie z wspominanych wyzwań, jak sama nazwa wskazuje, tyczy się wspinaczki. Na kolarzy czekają nagrody za przekroczenie granic przewyższenia: 10000 stóp, 15000 stóp oraz zadanie zostanie w pełni wykonane, jeśli przekroczymy 20000 stop (około 6000m). Wszystko to w czasie czterech tygodni, zaczynając 24 stycznia.

W styczniu powróci także seria treningów z gwiazdami ekipy INEOS Grenadiers, którzy ponownie połączą się z kibicami ze swojego kolejnego zgrupowania. Jeśli nie udało wam się połączyć z Michałem Kwiatkowskim ostatnim razem, być może będziecie mieli kolejną okazję!

Z dnia na dzień platforma Zwifta rozrasta się, oferowana jest szeroka gama wyzwań i wydarzeń. Nie było lepszego czasu w historii by trenować na Zwifcie i być w stanie tak urozmaicać swoje zimowe przygotowania!

Plan sezonu:

Grudzień
Rapha Festive 500

Styczeń
Tour de Zwift

INEOS Virtual Training Camp

zFondo Stage 1

Zwift Racing League Season 2

WHOOP Training Series

Wahoo Climbing Mission

Luty
Rapha Rising

zFondo Stage 2

Black Celebration Series

Marzec
zFondo Stage 3

Tour of Watopia

Women’s Ride & Run Series

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments