fot. Team Jumbo-Visma

Po sześciu latach jazdy w barwach ekipy Jumbo-Visma z ekipy zdecydował się odejść Dylan Groenewegen. Nowym pracodawcą Holendra będzie drużyna Team BikeExchange.

Niespodziewanie w sobotni poranek, zespół Jumbo-Visma wydał komunikat prasowy o przedwczesnym rozwiązaniu kontraktu za porozumieniem stron pomiędzy Dylanem Groenewegenem, a holenderską formacją. O powodach tej decyzji opowiedział generalny menedżer ekipy Jumbo-Visma – Richard Plugge.

Pragnieniem Dylana są starty w największych wyścigach, co jest w pełni zrozumiałe. Zawsze mieliśmy doskonałe relacje, dlatego też zdecydowaliśmy się współpracować w odpowiedzi na jego życzenie zmiany drużyny. Z drugiej strony szkoda, bo Dylan jest świetnym kolarzem i wspaniałym człowiekiem. Mam szczerą nadzieję, że znów będzie odnosić sukcesy na najwyższym stopniu podium

– powiedział Plugge.

Nową sportową perspektywą, która pojawiła się w karierze Dylana Groenewegena jest angaż w zespole Team BikeExchange. W australijskiej drużynie Holender powinien mieć pewne miejsce w składzie na Tour de France, podczas gdy w ekipie Jumbo-Visma mogłoby być o to bardzo trudno, ze względu na walkę w klasyfikacji generalnej Primoža Rogliča i Jonasa Vingegaarda oraz świetną postawę Wouta van Aerta.

Miejmy nadzieję, że Dylan Groenewegen w barwach swojej nowej ekipy powróci na zwycięską ścieżkę w najważniejszych kolarskich wyścigach. Kontrakt 28-letniego sprintera z zespołem Team BikeExchange będzie obowiązywać do końca 2024 roku.

 

Poprzedni artykułNaszosowa zapowiedź sezonu: INEOS Grenadiers
Następny artykułRomain Bardet: „Tęsknię za Tour de France”
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments