fot. BORA-hansgrohe

Włoski marka Sportful, która produkuje kolarską odzież, postanowiła związać się z Peterem Sagan aż na kolejnych dziesięć lat. Oznacza, że będzie towarzyszyć trzykrotnemu mistrzowi świata podczas pobytu w drużynie TotalEnergies i dłużej.

Firma Sportful ubiera Sagana od 2015 roku, kiedy to ścigał się jeszcze w drużynie Tinkoff-Saxo. Gdy w 2017 roku podpisał kontrakt z drużyną BORA-hansgrohe, włoska marka również „poszła” za Słowakiem i tak sama dzieje się teraz, gdy ten będzie częścią francuskiej drużyny TotalEnergies.

Po tym, jak Sagan zaczął wygrywać największe i najbardziej prestiżowe wyścigi na świecie, Sportful stworzyła specjalną linię odzieżową sygnowaną nazwiskiem Petera Sagana – zarówno kolarską, jak zwyczajną, do chodzenia na co dzień.

W weekend szef marki Sportful, Dario Cremonese, ogłosił podpisanie gigantycznie długiego, bo aż dziesięcioletniego kontraktu. Peter Sagan z kolei wyraził swoje zadowolenie.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że nadal będę częścią rodziny Sportful. Firma zawsze pokazywała, że we mnie wierzy, z czego mogę tylko się cieszyć i być wdzięczny. Mam nadzieję, że kolejnych dziesięć lat będzie jeszcze bardziej pozytywnych i pełnych sukcesów

– mówił Słowak.

W momencie, gdy skończy się jego kontrakt ze Sportfulem, to będzie miał 42 lata, więc najprawdopodobniej nie będzie już zawodowym kolarzem. Włoska firma nigdy wcześniej nie podpisała tak długiej umowy ze swoim partnerem.

– Nasza relacja z Peterem zawsze była przede wszystkim ludzka, a dopiero później profesjonalna. Dlatego też przedłużenie naszej współpracy jest oczywistą rzeczą. Czekają nasz różne inicjatywy, które będziemy podejmować z dumą

– wyjaśnił Dario Cremonese.

Warto również przypomnieć, że Peter Sagan ma podpisany lukratywny kontrakt z firmą Specialized, która od sezonu 2022 będzie dostawcą rowerów dla drużyny TotalEnergies, do której przechodzi również Maciej Bodnar.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments