fot. Jumbo-Visma

Kolejny kolarz zostaje wyróżniony za bardzo dobre występy w ostatnim sezonie. Jonas Vingegaard znalazł się w gronie najlepszych duńskich sportowców.

Kolarz Jumbo-Visma ma za sobą sezon życia. W czasie jego trwania zanotował 4 zwycięstwa, zajął 2. miejsce w Wyścigu Dookoła Kraju Basków, a w czasie Tour de France godnie zastąpił Primoża Roglicia, przegrywając w klasyfikacji generalnej wyścigu tylko z Tadejem Pogacarem.

Nic dziwnego, że 24-latek został nominowany do dziesiątki najlepszych sportowców w Danii. Oprócz nich znaleźli się tam również: Viktor Axelsen (badminton), reprezentacja Danii w piłce nożnej, Tobias Thorning Jørgensen (sport paraolimpijski), Emma Aastrand Jørgensen (kajakarz), reprezentacja Danii w piłce ręcznej, Anne-Marie Rindom (żeglarstwo) i Jesper Hansen (strzelectwo), a także inni członkowie kolarskiej rodziny – Lasse Norman Hansen, Niklas Larsen, Frederik Rodenberg Madsen, Rasmus Lund Pedersen i Julius Johansen (srebro w igrzyskach olimpijskim w drużynowym wyścigu na dochodzenie), a także Amalie Dideriksen oraz Julie Leth (srebro w olimpijskim madisonie).

Czy sukcesy, które osiągnął w tym roku Vingegaard wystarczą, by zostać sportowcem roku? O tym przekonamy się dopiero za jakiś czas. Najpierw jednak Duńczycy muszą spośród wymienionej „10” wybrać najlepszą piątkę. Dopiero z niej wyłoniony zostanie zwycięzca.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments