Nie zatrzymuje się ofensywa Grzegorza Botwiny i jego nowego Zarządu Polskiego Związku Kolarskiego w temacie restrukturyzowania naszego środowiska kolarskiego, w tym m.in. systemu szkolenia. Świetnie wpisuje się w to ogłoszony właśnie konkurs na dyrektora ds. sportu dzieci i młodzieży.

Jak przeczytamy w samym nagłówku „W związku ze zmianami organizacyjnymi i wdrożeniem programu naprawczego, Zarząd Polskiego Związku Kolarskiego, ogłasza otwarty konkurs na stanowisko dyrektora ds. sportu dzieci i młodzieży”. Pisząc najbardziej w skrócie jego zadania to rozwój obecnych programów aż po kategorię orlika i pozyskanie sponsorów.

Wczytując się głębiej w pismo konkursowe znajdziemy kilka bardzo mądrych informacji, jak np. fakt, że kandydat ma przedstawić w ramach swojej aplikacji:
1. pisemny projekt – koncepcję pracy na stanowisku wraz z uzasadnieniem, który powinien zawierać między innymi wstępny projekt wieloletniego programu organizacji pracy pionu szkolenia dzieci i młodzieży na okres co najmniej czteroletni obejmujący wykorzystanie programów i narzędzi do wsparcia procesu szkolenia dzieci i młodzieży, w tym programów finansowanych przez MSiT.
2. Projekt powinien uwzględniać również problematykę szkolenia grupowego – Ośrodki Szkoleniowe, Szkoły Mistrzostwa Sportowego i ich miejsce w strukturze PZKol oraz problematykę związaną ze szkoleniem i doszkalaniem kadr trenerskich.

Ciekawy jest także zakres obowiązków wybranego dyrektora ds. sportu dzieci i
młodzieży, albowiem stanowić go będzie:
1. Nadzór nad opracowaniem i wdrożeniem kompleksowego programu szkolenia i budowy piramidy szkoleniowej w obszarze sportu dzieci i młodzieży z wykorzystaniem funduszy Ministerstwa Sportu i Turystyki,
2. Nadzór nad działaniem Kolarskich Ośrodków Szkolenia Sportowego, Szkół Mistrzostwa Sportowego, Szkółek Kolarskich, a także rozwój programów wsparcia dla Juniorów i Orlików.
3. Opracowanie i nadzór nad realizacją programów edukacyjnych oraz kariery dwutorowej dla trenerów, zawodników i osób współpracujących w obszarze sportu dzieci i młodzieży.
4. Współpraca z trenerami kadry narodowej, trenerami współpracującymi oraz z trenerami ośrodków szkoleniowych i szkoły mistrzostwa sportowego, w zakresie planowania, opiniowania i kontroli,
5. Prowadzenie dokumentacji szkoleniowej w systemie elektronicznym i papierowym zgodnie z wymogami Związku i Ministerstwa Sportu i Turystyki,
6. Składanie okresowych sprawozdań zgodnie z wymogami PZKol i MSiT,
7. Współpraca z biurem Związku w zakresie opracowywania ofert programowych i
sprawozdań do MSiT.

Pełną informację konkursową można znaleźć pod TYM LINKIEM. Przed potencjalnym zwycięzcą stanie z pewnością bardzo odpowiedzialne zadanie, niemniej należy trzymać kciuki, że będzie to kolejny krok w stronę podnoszenia standardów szkolenia w naszym kraju.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
Michal

Oby to stanowisko objął ktoś kompetentny i zdeterminowany. Dobrze że nowy Prezes orze. Powodzenia