fot. Team Sunweb

Bardzo ciekawy, mocny skład będzie miała drużyna Astana Qazaqstan Development Team w swoim debiutanckim sezonie w gronie ekip zawodowych. Młodzieżówka kazachskiej ekipy World Tour będzie liczyła 11 zawodników.

W skład ekipy wejdzie 5 Kazachów, a także 2 Włochów, Łotysz, Francuz, Kolumbijczyk i Ekwadorczyk. Wśród nich znajdziemy solidne talenty z swojego pokolenia, a mianowicie m.in. 2. kolarza Giro Ciclistico della Valle d’Aosta – Mont Blanc, dwukrotnie 4. na etapach Tour de l’Avenir, 19-letniego Gianmarco Garofoliego, mającego na swoim koncie wygraną w imprezie UCI, 21-letniego Daniila Pronskiy’iego czy 15. w tegorocznym Tour de l’Avenir Ekwadorczyka Harolda Martina Lopeza.

Myślę, że udało nam się zebrać optymalny i zbalansowany skład młodych kolarzy, z których większość ma już duże doświadczenie w wyścigach juniorów i U23 na najwyższym poziomie. Połowa zespołu to utalentowani Kazachowie, którzy osiągnęli wysokie wyniki zarówno na szczeblu krajowym, jak i w Azji czy Europie. Ci kolarze otrzymają nasz priorytet. Jednak pozycjonując ten zespół jako główną rezerwę taktyczną dla Astana Qazaqstan Team, naszego zespołu WorldTour, jesteśmy zobowiązani myśleć szerzej, szukając młodych i obiecujących zawodników nie tylko w Kazachstanie, ale także na całym świecie. Tak więc dążymy do dwóch celów jednocześnie: stworzenia silnego i konkurencyjnego zespołu, który będzie w stanie walczyć o wysokie wyniki w prestiżowych europejskich wyścigach oraz ujawnienia potencjału młodych kolarzy, którzy będą mieli szansę awansować do czołówki. Witam wszystkich chłopaków w naszym projekcie rozwojowym i mam nadzieję, że debiutancki sezon będzie udany

— opowiada w komunikacie Alexandr Vinokurov, główny menadżer Astana Qazaqstan Team.

Pełny skład Astana Qazaqstan Development Team na sezon 2022: Daniil Pronskiy (Kazachstan, 21 lat), Orken Slamzhanov (Kazachstan, 20 lat), Nicolas Vinokurov, (Kazachstan, 19 lat), Alexander Vinokurov jr. (Kazachstan, 19 lat), Andrey Remkhe, (Kazachstan, 18 lat), Harold Martin Lopez (Ekwador, 20 lat), Juan Carlos Lopez (Kolumbia, 20 lat), Gianmarco Garofoli (Włochy, 19 lat), Pablo Sanchez (Francja, 19 lat) Matiss Kalverss (Łotwa, 18 lat) oraz od 1 lutego, po zakończeniu sezonu przełajowego dołączy Davide Toneatt (Włochy, 20 lat).

Poprzedni artykułTrening kolarski: Przetrenowanie, niedotrenowanie, wytrenowanie
Następny artykułPZKol ogłasza konkurs na dyrektora ds. sportu dzieci i młodzieży
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments