fot. Deceuninck Quick-Step

Deceuninck – Quick Step, a właściwie od nowego sezonu Quick Step-Alpha Vinyl, ogłosiło, że ich kolarzem przez kolejne 2 lata będzie nadal Mattia Cattaneo. 31-letni Włoch do Watahy trafił w 2019 roku z Androni.

Mattia Cattaneo to kolarz znany z wielu dobrych miejsc czy pomagania swoim liderom, acz niekoniecznie typ triumfatora na własne konto. W jego palmares znajdziemy ledwie 3 wygrane – etap Tour Cycliste International La Provence, Giro dell’Appennino z 2019 roku i tegoroczną czasówkę z Skoda-Tour de Luxembourg. W tym roku jednak dla przykładu był 12. w klasyfikacji generalnej Tour de France co jasno pokazuje jak blisko światowej czołówki jest ten zawodnik.

Jestem bardzo szczęśliwy i dumny, że mogę kontynuować współpracę z zespołem. Wolfpack to wyjątkowa drużyna w kolarstwie, a jazda z nimi i praca dla tej ekipy to przyjemność. Udzielam wsparcia swoim liderom, a oni byli dobrzy, dając mi własne możliwości. Myślę, że ludziom trudno jest zrozumieć zespół i sposób jego działania. Widać z zewnątrz, że wszyscy mają bliskie relacje i co oznacza wilcze stado, ale kiedy jesteś w środku, jest nawet lepiej, niż można by się spodziewać. Dlatego cieszę się, że mogę pomagać kapitanowi w trudnych dniach w Grand Tourach i niektórych wyścigach, ale wiem, że będą dla mnie pracować w innych imprezach i pomogą mi osiągnąć wyniki

— opowiadał o swoim pobycie w belgijskiej formacji Włoch.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments