W zeszłą sobotę Zgromadzenie Delegatów Polskiego Związku Kolarskiego wybrało na nowego prezesa Grzegorza Botwinę. W trakcie tego spotkania, wtedy jeszcze ubiegający się o to stanowisko, rozdał delegatom swój program działania i naprawy związku na najbliższe lata. Poniżej zaprezentujemy to, czego możemy się spodziewać po nowym zarządzającym. 

Warto wspomnieć, iż na tym samym zgromadzeniu wybrany został zarząd w składzie: Lucjusz Wasielewski, Jacek Kasprzak, Jakub Fornalik, Mariusz Witecki, Błażej Maresz, Marek Rutkiewicz, Rafał Makowski i Franicszek Harbacewicz. Wiceprezesami zostali: do spraw prawnych – Jakub Fornalik oraz do spraw sportowych – Jacek Kasprzak. Obserwując media społecznościowe związku można, dość wyraźnie, zaobserwować, że Pan Botwina szybko zabiera się do pracy. Tylko dzisiaj odbył aż trzy (!) spotkania: z Panią Minister Anną Krupką, z Panem Ministrem Karolem Rabendą oraz z Panem Ministrem Kamilem Bortniczukiem.

Przejdźmy do programu. Jest on podzielony na poszczególne kwartały, a także wymienia pewne cele, które mają być spełnione do np. zakończenia roku 2022. Całość prezentuje się tak:

Do końca I kwartału 2022 roku:
Przygotowanie sprawozdań finansowych i audytu finansowego PZKol ze wsparciem specjalistów z Uniwersytetu Warszawskiego (Pan Botwina, również pracuje na UW)

II kwartał 2022 roku:
– Przygotowanie ofert sponsorskich dla poszczególnych konkurencji – szosa, MTB, tor
– Zbudowanie oferty dla kolarzy amatorów – aplikacja mobilna dla amatorów, a w niej informacje o wyścigach, trasach.
– Pozyskanie wsparcia w samorządach.

Do końca 2022 roku:
– Doprowadzenie do ugody z wierzycielami i uzdrowienie finansów związku, w tym rozwiązanie problemu z Areną Pruszków.
– 
Powrót finansowania do PZKol oraz pozyskanie funduszy europejskich dla PZKol w najbliższym naborze.

Na przestrzeni 2022 roku: 
– Wzmocnienie synergii pomiędzy poszczególnymi programami w kolarstwie dzieci i młodzieży, w tym również wsparcie Szkół Mistrzostwa Sportowego.
– Wsparcie dla pozostałych dyscyplin kolarskich – BMX, enduro
– Szkolenia dla związków regionalnych i klubów z obszaru zarządzania, pozyskiwania sponsorów oraz działań komunikacyjnych.
– Szkolenia dla zawodników z obszaru komunikacji i kariery dwutorowej.

I kwartał 2023 roku:
– Powrót Narodowego Programu rozwoju kolarstwa do PZKol.

Trzymamy kciuki za odpowiedni rozwój i wierzymy, że wreszcie wszystko pójdzie w dobrym kierunku. Plan wygląda dobrze. Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć powodzenia nowym władzom.

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Mariusz
Mariusz

Brzmi jak koncert życzeń! Życzę więc powodzenia

Michal
Michal

Przejdźmy od słów do czynów. Niech się ziści!