Louis Vervaeke

28-letni Louis Vervaeke został ogłoszony jako nowe wzmocnienie drużyny Quick Step-Alpha Vinyl. Tym samym znamy już 25 zawodników ze składu Wolfpacku na sezon 2022. Belg podpisał 2-letni kontrakt.

Dla Louisa Vervaeke będzie to czwarty duży zespół w karierze. W latach 2014-17 reprezentował on Lotto Soudal, później na 2 sezony trafił do Team Sunweb. Ostatnio ubierał koszulkę drużyny drugiej dywizji – Alpecin-Fenix. W ich barwach był m.in. 20. w tegorocznym Giro d’Italia, podczas którego po 5. etapach zdarzyło mu się nawet być wiceliderem czy wygrywał klasyfikację górską Deutschland Tour. Wciąż czeka na pierwsze zawodowe zwycięstwo.

Louis jest naprawdę przyjaznym facetem, zawsze z szerokim uśmiechem. Mamy długoterminową wizję walki o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Wielkiego Touru, a do tego potrzebujemy również silnych pomocników w górach. Louis posiada wiele cech, może wspierać naszych liderów na podjazdach, a także potrafi skorzystać z własnej szansy, gdy tylko nadarzy się okazja. Mamy nadzieję zapewnić mu miłe środowisko, w którym będzie mu dobrze i gdzie może się dalej rozwijać

— zapewnia po tym transferze Patrick Lefevere, dyrektor generalny Deceuninck – Quick-Step.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments