fot. Deceuninck – Quick Step

Wataha wciąż będzie domem dla jednego z wilków reprezentujących ją w sezonie 2021. Mowa o Andrei Bagiolim, 22-letnim Włochu, który od 2 lat reprezentuje barwy Deceuninck – Quick Step. Teraz przedłużył kontrakt o drugie tyle.

Młody zawodnik ma na swoim koncie 12 wygranych w wyścigach UCI. Triumfował m.in. w Lombardii dla kolarzy do lat 23 czy rozgrywanym w lutym tego roku Royal Bernard Drome Classic. Bardzo blisko pierwszego triumfu na szczeblu WT był podczas tegorocznej La Vuelta ciclista a España, gdzie trzykrotnie meldował się na podiach etapowych.

We wtorek Andrea został wyróżniony nagrodą Giglio d’Oro, prestiżowym tytułem dla najlepszego młodego włoskiego talentu. To piękna sprawa zważywszy na to, że w pierwszej części sezonu Bagioli przeżył szereg negatywnych emocji wywołanych bólem po uporczywej kontuzji kolana, która zniechęciła go do jazdy na rowerze.

Kiedy Patrick powiedział, że chce mnie zatrzymać w drużynie, natychmiast się zgodziłem! Jestem bardzo szczęśliwy, że zostanę na dwa kolejne lata, ponieważ uważam, że to idealny zespół, który pomoże mi się rozwijać. Bardzo podobały mi się dwa lata, które tu spędziłem. Pierwszy rok, z początkowym uderzeniem Covida, był bardzo dziwny, a ten z kontuzją kolana był ciężki, więc naprawdę jestem gotów dać z siebie wszystko przez następne dwa sezony

— opowiadał o swoich przeżyciach i planach Andrea Bagioli.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments